avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Activitate gabrielbulgaru

Activitate gabrielbulgaru

Buna ziua tuturor !
Am o intrebare ,si va multumesc anticipat daca se ofera cineva sa ma ajute ,daca stie despre Parteneriat Strategic Romano-Turc ,referitor la importul,exportul de marfuri din si in Turcia ,spre Romania ,sau alt stat UE ,din cate am auzit sunt anumite scutiri,etc...Va doresc toate cele buna ,si astept raspunsurile dvs .

[editat - este interzisa postarea datelor de contact in forum. Va multumim]
Răspuns la discuția Asociere in participatiune !!!
Da,multumesc frumos ,referitor la Contractul de Agent ,este vorba de Contract Prestari Servicii ?
Va multumesc anticipat !
Buna ziua tuturor !
Am un Vanzator din fosta URSS ,si doresc sa il pun la dispozitia unui Cumparator din Romania ,si in urma intermedierii de cumparare , urmeaza sa primesc un comision ! Intrebarea este : Pot face un Contract de asociere in participatiune cu acest Cumparator(este SC),si evident ,in cazul concluderii afacerii sa primesc cota parte mentionata si stabilita de comun acord in contractul de asociere ? (eu fiind PF)
Va multumesc.
Caut Avocat,specializat si expert ,pe partea Comerciala,mai ales in tranzactii internationale,sa fie la zi,cu tot ce tine de legile comertului international ,in permanenta sa fiu consiliat corect ,inclusiv intocmirea unor Contracte de Colaborare,Comisionare,etc ,si de comun acord sa le personalizam,atunci cand este cazul,in functie de situatie,pentru fiecare tranzactie in care eu voi fi implicat ! Doresc colaborare pe termen lung ! Daca corespunzi,te-as ruga sa ma contactezi ! Daca practici tarife exagerate ,si fara justificare ,nu ma interesezi ! Sunt un om corect,si vreau sa fiu tratat ca atare ! Va multumesc ,si astept oferta dvs ! Sa aveti o zi cat mai buna ! (lasati date de contact)