avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Activitate mary_pitty

Activitate mary_pitty

Răspuns la discuția Admitere SNG 2017
Buna ziua!Cele mai multe discutii purtate pe acest subiect le gasiti pe facebook grupul ADMITERE SNG.o zi buna
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
rya78 a scris:

Multumesc Monia1977. Asa am vazut si eu la un prim studiu:)
Intr-adevar este mai putin decat la CPP dar, sunt multe de retinut.
Cine are nevoie de legile actualizate, ma poate contacta. Lucrez cu Eurolex si sunt actualizate.
Spor la invatat !


Doresc si eu legile la organizare si codurile actualízate (mary_pitty19@yahoo.com).Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
ralucaboca a scris:

mary_pitty a scris:

Se va da numai din NCPC. [ link extern ]
punctul 18.Ramane de vazut daca tematica va fi la fel.


nu merge linkul atasat de tine. despre ce hotarare este vorba?


Sedinta Plenului CSM din 4 iunie.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Se va da numai din NCPC. [ link extern ]
punctul 18.Ramane de vazut daca tematica va fi la fel.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Este suficient sa scrii doar continutul articolului.Nu te depuncteaza daca nu scrii numarul art.Ei trec nr. art. ca referinta in baremul de corectare.(baza legala)
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Speram sa se gaseasca cineva care sa ne mai info. si pe noi.Cat despre locurile ce vor scoate la admitere....cat mai multe!!!!!!!!!!!
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
ASBO a scris:

@DahliaNoir
la fel ca tine gândeam și eu. Până într-o zi când am citit (nu rețin cu exactitate unde -în orice caz pe un pdf. conținând ordinea de zi a unei ședințe a plenului CSM-, din păcate mi-e imposibil să "dau link") că un nr. de 189 de posturi sunt "alocate" încadrării directe la nivel de C.A. Deci, e posibil ca-n toamnă (sau când se va desfășura concursul de admitere la SNG) să ne trezim candidați pe cele cca. 60 de locuri ce rămân după ce scazi din nr. inițial anunțat ca fiind necesar la nivel de instanțe/parchete (250) cele 189 de care-ți ziceam mai sus. Lol. We'll see ..


Asa este....iar din aceste 189 de posturi sunt mai putin de jumatate alocate celor cu studii juridice superioare.Din cate am inteles eu,vor fi distribuite 50 de locuri prin SNG(sumandu.se la nr de locuri pe care le scoate SNG.ul anual).
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Anunt privind ocuparea unor posturi vacante de grefieri din cadrul Curtii de Apel Pitesti
[ link extern ]
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Ati vazut tematica de la ultimul concurs anuntat pe SNG?Se da din noul cod de procedura civila.Daca il au ei......cu siguranta o sa.l avem si noi pentru admitere SNG.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2012
examenul din 2 septembrie este pentru cei cu studii superioare juridice.SNG nu a mai organizat de ceva vreme concurs pentru cei cu studii medii.