Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere SNG 2012
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere SNG 2012

Stie cineva dupa ce carti trebuie sa invatam pt examenul de admitere la SNG?
In general se invata dupa coduri...majoritatea spun ca sunt suficiente.Eu mai consult si carti ale autorilor mai cunoscuti:neagu,streteanu,boroi,tabarca.
mary_pitty, utilizator
Merci mult,si eu invat dupa tratate pt ca as vrea sa incerc si la INM dar e bine de stiut ca sunt suficiente si codurile ,in cazul in care nu reusesc sa asimilez din tratat,mai "tocesc" si din cod:).Merci inca o data si spor la invatat!!!
buna seara
cred ca ar trebui invatat dupa noile coduri
Dupa cum bine stim,noile coduri de procedura nu au intrat inca in vigoare.Eu invat dupa vechile coduri pana o sa se adopte vreo lege de punere in aplicare a noilor coduri.Acum fiecare decide dupa ce coduri e mai bine sa invate.
exista cineva care vrea sa invatam impreuna sng 2012 in acelasi timp schimband pareri pe forum?

multumesc