avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 670 soluții astăzi
Forum Activitate raluca_ro

Activitate raluca_ro

Va multumesc, este vorba de cercetator stiintific si director casa de cultura ce intra in subordinea primarii.

Va multumesc, as dori sa stiu pe care lege ar trebui sa ma uit pentru a gasi, daca exista, aceasta incompatiblitate.
Buna ziua, sunt angajata in cercetare (bugetar) si m-ar tenta sa ocup prin concurs un alt post de conducere la o institutie de cultura, as dori sa stiu daca le pot ocupa pe amandoua fara sa renunt la locul meu de munca actual si daca da, care ar fi conditiile,

Va multumesc.
Răspuns la discuția spor confidentialitate
ok... scuzele mele ...dar la ora aceea inca era zi pentru mine la cata activitate aveam :D, sasha ceea ce mi-ai dat tu deja stiam...eu intrebasem ce conditii ar trebui sa indeplineasca un angajat ca sa poata avea acel spor.... ce inseamna stiam deja :D , merci oricum :P

am cautat in legea personalului didactic si nu este specificat nimic de sporul de confidentialitate.
Buna ziua, as dori sa va intreb daca exista o lege prin care se clarifica carei categorii de personal, sau ce conditii trebuie sa indeplineasca un angajat din invatamantul superior pentru a i se acorda sporul de confidentialitate, si in ce procent ar fi acesta..

Va multumesc
Răspuns la discuția legi privind share-l prin dc++
Buna,intre timp am mai aflat eu ca una dintre legi e cea a dreptului de autor, vezi articolele din jurnalul national ce tin de "gramofonul", doar ca pe mine atunci m-ar fi interesat daca au dreptul de a urmari acele hub-ri si de a controla utilizatorii, as fi dorit mai multe detalii dar ..nu ne-a raspuns nimeni
buna sunt Raluca, nu stiu daca ma adresez cui trebuie dar as dori si eu niste lamuriri cu privire la niste legi, a circulat zilele acestea pe internet - programe gen messnger, un articol despre cei folosesc dc++ si dau share prin hub-le publice ( vezi articol - [ link extern ] ++ ?
Va mutlumesc.