avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 432 soluții astăzi
Forum Activitate iuliuserban123

Activitate iuliuserban123

Răspuns la discuția teren licitatie
licitatie de executare silita
Discuție teren licitatie
Am cumparat un teren la licitatie si acum am primit citaqtie sa se anuleze licitatia,precizez caci am platit suma integral si am facut intabularea si l-am inscris la primarie pt impunere,se poate anula licitatia pe motiv caci era ceva proces dar care nu a fost notat in cf?
Discuție divort
Buna ziua.Nevasta vecinului meu a plecat in italia la lucru lasandu-l cu un copil minor de vreo 2 luni,de cateva zile nici nu-i mai raspunde la telefon.Vecinul vrea sa bage divort cu motivul abandon de familie care este procedura .Multumesc.
Discuție anulare act
buna ziua,am castigat o actiune de anulare act pri netimbrarea actiunii,sentinta am facut-o definitiva,inclusiv am radiat notarea actiunii din coala funciara,acum partea adversa a deschis iarasi actiune cu aceiasi chestie.poate sa deschida de cate ori vrea actiune cu aceiasi cauza
Buna ziua,as vrea sa stiu daca datoriile la banci(credite),neplatite,se prescriu,dupa trecerea unei anumite perioade de timp.Multumesc.
pentru fals in acte care este termenul de prescriptie a faptei penale daca s-a inceput urmarirea penala
Discuție copil terorizat
buna ziua.am un copil in clasa 1 si este persecutat de invatatoarea din clasa,cand a inceput clasa 1 de la inceput l-am lasat dupa ore la scoala sa-si faca temele pt.asta plateam la invatatoare 8 lei pe zi +mancare 7 lei pe zi,dar copilul venea acasa cu temele nefacute,dupa vreo 3 luni nu l-am mai lasat la dupa prelungite si atunci a inceput calvarul pentru copil,invatoarea a inceput sa-mi terorizeze copilul,inclusiv lovindu-l de doua ori si spundu-i tot timpul ca este prost si neducat copilul,incat nu mai vrea sa mearga la scoala.din trimestrul acesta l-am lasat inapoi dupa masa ,dar tot cu temele nefacute a venit,azi am fost dupa copil si spunandu-i caci nu-i bine asa a spus sa-mi mut copilulul daca nu-mi convine.spuneti-mi legal ce pot face.multumesc.
Discuție inselaciunea
care este condamnarea pentru complicitate la inselaciune