avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 832 soluții astăzi
Forum Activitate Nicole09

Activitate Nicole09

Buna seara,
Sunt referent de specialitate III cu studii superioare de lunga durata, la politia de frontiera. Ma puteti ajuta sa-mi stabilesc teoretic salariul corect? De asemenea, nu stiu ce reprezinta gradatia. Multumesc.
Multumesc pentru raspuns.
Am depus formularele doar pentru 2016.
A fost radiata la Registrul Comertului in mai 2010.
Am facut contestatie la decizia de impunere la societatea angajatoare, fara succes.
Mi s-a oprit suma de 2800 de lei pentru taxe si impozite pe 2014.
Buna seara,
Va rog sa ma ajutati in aceasta problema: Am fost persoana fizica autorizata pana in martie 2010, dar am depus formularele 220 si 200 abia in 2016. Mi s-a pus poprire pe salariu si mi se ia o treime pentru a acoperi taxele si impozitele calculate la suma de 18000 lei pentru perioada 2010-2016 in care n-a mai functionat. Mai pot face ceva?
Va multumesc.
Buna ziua,
Ma intereseaza daca pamantul dat in arenda cu contract, poate fi vandut pe timpul derularii contractului. Va multumesc.
Buna ziua,
As dori sa stiu cam cat dureaza afisarea unei solutii la Tribunalul Bucuresti si daca e influentat acest lucru de faptul ca este un proces colectiv? Sau eventual cum as putea afla mai repede...
Va multumesc.
Răspuns la discuția Taxele pe terenurile agricole
Multumesc mult. Un an nou mai bun!
Primariile au obligatii de instiintare a platitorilor de taxe? Care este termenul de prescriere? Va multumesc.
Buna seara,
Pe scurt, subventia nu a fost acordata pentru prima data in multi ani pe baza acestui motiv, Va multumesc pentru un raspuns prompt.
Multumesc mult amandurora. Daca tot ati mentionat, concediul de maternitate (pre si post natal) cine-l plateste?
Buna ziua,
O lamurire, va rog. O femeie este platita de angajator si acesta isi recupereaza banii sau de casa de asigurari? Cum primeste acesti bani? Va multumesc.