avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 781 soluții astăzi
Forum Activitate IULIA47

Activitate IULIA47

Bună ziua , o firma de recuperare de creanțe, in urma unui credit bancar, in ce perioadă de timp poate executa silit?
Discuție Stand
Bună , de ce autorizații as avea nevoie pentru a vinde suc natural făcut de noi la dozator? Avem SRL, și producerea de sucuri naturale o facem prin program start up nation cu aparate de ultimă generație. IULIA47
Discuție Dosar cedo
Bună ziua cine ar putea să mă ajute cu o verificare al unui dosar cedo care este pe rol din 2016? IULIA47
Bună dimineața, este cineva care m-ar putea ajuta cu verificarea unui dosar la CEDO? Am un proces din 2016 și în ultimul an nu am mai primit nicio înștiințare. Va mulțumesc IULIA16
Răspuns la discuția cerere de liberare conditionata
Vă mulțumesc pentru răspunsul dvs. iulua47
Răspuns la discuția cerere de liberare conditionata
Bună ziua știu ca se judeca în ședința publica dar eu doresc un model de cerere sa putem formula cererea de liberare. Prima data a făcut soțul o cerere și i sa respins pentru ca nu a fost motivata în fapt și în drept. Am dori un model după care sa poată sa facă . iulia 47
Bună ziua. Va rog sa mă ajutați cu un model de cerere de liberare condiționată sa pot sa o motivez În FAPT și în DREPT pe vechiul cod penal .cu respect va mulțumesc iulia47
Buna ziua. Sotul meu se află în executarea unei pedepse de 20 de ani inchisoare din 2001. Ieri am primit o instiintare de la anaf ca il executa silit pt ovsuma de 1400 ron reprezentand cheltuieli judiciare din anii 2010 si 2011. Ce pot sa fac in acest caz? Va multumesc iulia bran
Răspuns la discuția Aplicarea art 320^1
doresc sa formulez o cerere de revizuire a dosarului in temeiul art 453 alin 1 litera f NCPP ca sa beneficieze de art 320^1 CPP din 1969 intrucat prevederea legala a fost introdusa in codul de procedura abia dupa anul 2010, vreau sa invoc decizia curtii constitutionale nr 1470 din 8.11.2011 referitoare la exceptia de neconstitutionalitate al dispozitiilor art 320^1 CPP , intrun caz de omor deosebit de grav art 174-176 CP(vechiul cod penal), intrucat prevederile art 320^1 alin 7 nu permitea aplicarea art 320^1 si la infractiuni care prevedeau detentiunea pe viata. va rog sa imi spuneti daca aceasta decizie al curtii constitutionale permite aplicarea prin revizuire, si daca aceasta cerere este admisibila. cu respect iulia47
va rog sa ma lamuriti daca se poate aplica art 320^1 cpp conform deciziei curtii constitutionale nr 1470/2011 prin cale de atac extraordinara, mai exact revizuire , in cazul unei sentinte de omor deosebit de grav art 174-176 cp, intrucat dispozitiile art 320^1 alin 7 nu permitea aplicarea art 320 infractiunilor carea aveau incadrarea cu detentie pe viata. cu deosebita consideratie va multumesc pt raspuns ..... Cu stima iulia47