avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Activitate Alisssia

Activitate Alisssia

Buna ziua,
am voie sa particp la licitatie unde nu se cere vreo cifra de afaceri anume daca pe ultimii 3 ani am cifra de afceri zero pe toate?
Buna ziua,
doresc daca se poate un model de contract de inchiriere teren, intre o PF si una juridica, teren pe care PJ poate construi ce vrea.

Multumesc
Daca in Ordinul 509 ANRMAP - Anexa 2
scrie ca la o oferta individuala la care se aduce un sustinator (exemplu: doar pentru cifra de afaceri) declaratia 181 nu se cere pentru acest sustinator, adica, inteleg ca el nu e obligat sa aiba datoriile catre buget local/stat platite.

In licitatia la care vreau sa particip scrie :
Tertul sustinator care asigura sustinerea financiara/profesionala/tehnica nu trebuie sa se afle in situatia care determina excluderea din procedura de atribuire, confor prevederilor art. 180 si ale art 181.

Pe cine ascult ca sincer nu inteleg :(( :sorry:

Multumesc frumos celor care-mi raspunde :">

Buna ziua,
La o licitatie, am nevoie de un tert sustinator care sa indeplineasca cifra mea de afaceri. Acest tert poate avea datorii la bugetul local si cel de stat? art.180/181 -34/206
AC = autoritate contractanta
Discuție Licitatie
Buna ziua,
am participat curand la o licitatie si mi-a lipsit din dosarul original un formular (tert - nu este cazul), formular care in plicul "copie" apare.
In fisa de date nu este specificat faptul ca lipsa unui document duce la descalificare.

Ce se va intampla?
Răspuns la discuția Licitatii -valabilitate oferta
Am gasit pana la urma in Ordin 1014 din 6 iunie 2001
la C3- limba de redactare a ofertei, punctul 4.1.

:)

Orice oferta valabila pentru o perioada de timp mai mica decat cea prevazuta in Fisa de date a achizitiei va fi respinsa de catre comisia de evaluare ca fiind neconforma.

In care lege este scris asta ?
Multumesc

Discuție diploma CNFPA
Buna ziua,
intentionez sa particip la o licitatie unde mi se cere diploma de mananger de proiect recunocuta CNFPA.
Pe diploma managerului nostru de priect scrie ca este eliberata de:
Ministerul Muncii, Familiei si Egalitatii de Sanse
Ministerul Educatiei, Cercetarii si Tineretului.

Este buna diploma pe care o avem?
Are voie sa fie o persoana cu studii medii administrator SC... SRL ?