Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Licitatii -valabilitate oferta
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Licitatii -valabilitate oferta

Orice oferta valabila pentru o perioada de timp mai mica decat cea prevazuta in Fisa de date a achizitiei va fi respinsa de catre comisia de evaluare ca fiind neconforma.

In care lege este scris asta ?
Multumesc

Am verificat si eu, nu scrie. Doar daca si garantia de participare este in aceeasi situatie.
Singurul motiv pe care poate fi respinsa este tratamentul egal fata de ceilalti participanti, fapt ce este interpretabil atat timp cat puteti solicita ulterior deschiderii prelungirea. Care de asemenea este interpretabil, intrucat va fi interpretat de ceilalti ca favorizare.
Am gasit pana la urma in Ordin 1014 din 6 iunie 2001
la C3- limba de redactare a ofertei, punctul 4.1.

:)
Ordinul 1014/2001 este abrogat.