avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 485 soluții astăzi
Forum Activitate Maria Nigel

Activitate Maria Nigel

multumesc
mi-ar placea sa primesc fonduri europene.....as face o gradinita cu program saptamanal in mediu rural..sunt sigura ca as avea copii pt ca multi parinti sunt plecati din tara si ar dori sasi stie copilul in siguranta la gradi decat la bunica care e mai tot timpul ocupata...dar.....uuuuf...ceva ma retine...am o frica ca nu imi va fi acceptat proiectul....iar eu nu imi permit nici unleu sa risc
.........................
poate stie cineva...daca uniunea europeana poate sa ma sprijine in vederaea efectuarii unui curs...oricare ar fi....numai sa nu il platesc pt ca nu am putere financiare......sunt din iasi....
multumesc....o sa caut pe net....ar fi fain sa rin un curs....si sa mai iau si bani...e de vis
in momentul de fata nu am servici si traim doar din pensia alimentara a copiilor dati spre ingrijire in urma unui divort....cam greu vad o solutie sa ies din iarna...pot primi vreun ajutor pana ma reechilibrez...macar sa fac niste cursuri gratuite
vecinul mamei mele isi face casa chir langa gardul ce desparte proprietatile. casa o face chiar in directia unei anexe costruite tot pe hat dar de 30 de ani in urma......mama i-a zis vecinului ca ii deterioreza grajdiul si sa pastreze o distanta macar de un metru intre cladireei si cea care ridica acum. Vecinul nu asculta..a ridicat casa si mai mult a inceout sa strice din streasina grajdiului pe motiv ca bate pe terenul lui........ce solutie ar fi ca mama mea cu vecinul sa nu mai fie in disputa.....

interesant si multumesc de idee dar voi pleca din tara de tot.....intr-un an cel mult.....
in privinta bancii eram documentata cu valoarea ratei lunare....deci parea ca nimic nu poate sa-mi stea in cale sa nu mi se aprobe imprumutul......apoi am refacut iar actele demersurile si m-am dus la o alta banca si culmea ghinionului atunci adica in oct 2010 s-a schimbat legea cu privire la programul prima casa si nu m-am mai incadrat si am fost nevoita sa-mi iau gandul....dar nu si comisionul dat
dar in concluzie asta e prostia se plateste.....am fost distrata si imbatata inainte de vreme pe faptul ca voi avea casa mea...mi-am invatat lectia...
am cerut informatii desprea dosarul de credit si nu erau probleme...aparent....... dar firma la care lucrez era pe minus si asta a facut sa-mi fie respins dosarul...fapt neasteptat.......apoi singura nu prea aveam sanse sa gasesc locuinta pt ca in ziar toate anunturile sunt preluate de agentii....f f rar gasesti pers fizica....buna idee si multumesc cu reclamatia ca nu mi-a eliberat chitanta...