avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Activitate ginmarstar

Activitate ginmarstar

da am depus dar pe "0"
Buna ziua, daca am de dat bani la finante ca nu am depus facturi si m-au prins pot sa bag firma in falement sau in insolventa sa nu mai platesc? sau daca o bag se duce dosarul la parchet si incepe urmarirea penala!?


Va multumesc
Răspuns la discuția evaziune fiscala
mi s-au furat actele
Buna ziua, m-au chemat cei de la finante dupa un control al celor de la politia economica ca nu am depus niste facturi din 2008-2010. m-au pus sa refac evidenta contabila. daca eu nu mai am cum sa o refac ce se poate intampla? este evaziune? cum se pedepseste?
ginmarstar a scris:

este vorba de maxim 1,5 miliarde vechi. Stiu ca se pedepseste la sume mai mari de 10.000 de euro. va rog sa ma contraziceti daca gresesc.


100.000 de mii de euro
este vorba de maxim 1,5 miliarde vechi. Stiu ca se pedepseste la sume mai mari de 10.000 de euro. va rog sa ma contraziceti daca gresesc.
Ptr. Dn. George: Deci ar trebuii sa stau linistit sau sa imi fac probleme cum zice dnul Lucian Huzum.?
Va multumesc, dar nu a fost cu rea intentie, a fost nestiinta. Stiu ca domnia si prostia se plateste. Aveam 18 ani la vremea aia si nu stiam eu cum e cu facturi, tva s.a.m.d. Daca este cazul platesc T.V.A-ul si tot ce trebuie, nu am avut niciodata intentia de a falsifica sau ceva de genu.


Va multumesc
Buna ziua, am control de la Politia Economica si de la Garda Financiara, si imi cer actele din 2008-2011 si eu nu le-am depus in contabilitate deoarece eram la inceput si nu stiam cum trebuie procedat. Cei de la economic au fost al toate primariile sa ridice actele mele. Acum circa 6 luni a mai venit cineva de la economic si tot pe aceeasi chestie, mi-a ridicat doar un contract si atat, si acum imi cer si 2008-2011. E cumva vre-o chestie penala sau se poate lasa cu arestare? Va rog sa imi spuneti ca de 3 zile numai pot sa dorm de teama.



Va multumesc anticipat.
Discuție Preluare O.N.G
Buna ziua, de curand am primit o propunere sa preiau un ONG sa incerc sa il trec de utlitate, etc. Daca semnez si iau tot inprimire, masini, bunuri, la ce trebuie sa am grija sa nu ma trezesc dupa nu stiu cat timp sa ma cheme la parchet. Daca are datorii sau evaziune sau ceva si eu semnez de primire, pot sa am problema...?


Va multumesc.