avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate SIE

Activitate SIE

Discuție Număratoare
Bună!
Pe data de 09.01.2017 am primit răspunsul de la parchet cu dată de 20 zile pentru atacarea rezoluției.
La noi la Constanța, la arhivă se lucrează de luni și până joi.
Am depus înscrisurile pe data de 31 ianuarie 2017.
Depunere tardivă!
Sick tranzit gloria mundi!
Un sfârșit de săptămână cât mai plăcut!
Care sunt legile aprobate de bparlamentul Romaniei referitoare la repararea daunelor facuta de comunisti
Helo!
Nu apare raspunsul.
V-a cazut net-ul?
Sau s-a pierdut pe drum?
E grav daca la atatea intrebari puse lipseste esentialul.
Pacat de timpul pierdut. De mine...

O zi buna!
Sunt trei lucruri pentru care nu am certitudinea ca au fost corecte:
1.- am platit prea tarziu taxa de timbru; sau n-am platit suma aferenta celor 3700 lei solicitati;
2.-estimarea de 20 lei am luat-o de pe net;
3.- m-am reprezentat singur in instanta, satul sa tot fiu o oaie de muls: 4.000 lei par putini dar de unde tot iei si nu mai pui... Iar 3.700 lei nu sunt pau cresc pe toate drumurile. Cum sa renunt la ei?
O zi buna..
In dosare de retrocedare am platit prestatia expertilor topo si tehnici plus o chitanta de 350 lei la primarie pentru situatia juridica a imobilelor confiscate abuziv, dar pe care instanta n-a vrut, n-a putut sau ... s-a eschivat a le lua in seama.
In eventualitatea retrocedarii aceste lucrari nu-mi fac trebuinta si prin urmare alti bani, alta distractie pentru intabulare si cadastru.
Nu mai stiu prea bine cina a fost, dar5 mi s-a recomandat sa renunt la pretentii.
Dumneavoastra cum ati proceda?
La buna vedere
O zi buna!
Am deschis proces la judecatorie pantru recuperarea sumei de 3.200 lei, cheltuieli cu expertii.
Instantele ma refuza, nespecificand cat trebuie sa platesc.
Banii platiti au fost impozitati si pentru ei am platit cass-ul.
Aveti vreo idee?
Cu multumiri anticipate...
Discuție Arhivare
Cat timp de la emiterea unui document fiscal se pastreaza? Ma refer la declaratia 200, 260 si altele, emise de anafg.
O zi buna!
Nu sunt multumit de respingerea contestatiei in anulare de curtea de apel.Unde pot ataca la contencios adtiv si fiscal obligarea mea de a achita cass-ul?
Actele de respingere a retrocedarii in natura a unui teren confiscat abuziv si semnat de un presedinte de consiliu judetean condamnat la trei ani de puscarie mai este valabil sau este atacabil in instanta?
O zi buna
La acest grad n-am voie sa-mi iau serviciu. Din mila Domnului am trait cu o treime din salariu initial. Eram o povara in minus pentru scumpul nostru stat..Am mostenit ceva de la o matuse, ce-mi asigura o suplimentare de fonduri. Sacalii de la anaf m-au taxat pentru plata cass. . Inclusiv pensia la care depasesc plafonul si unde platesc cass.
O zi buna si Sarbatori fericite .
Un tantalau batran si prost.( Fara nume.)