avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Activitate andreealoredana

Activitate andreealoredana

Răspuns la discuția Plata concediului prenatal


Buna seara!! As avea o intrebare la dumneavoastra....Concediul prenatal si postanatal intra in calcul la acel an lucrat pe care trebuie sa il ai implinit ca sa iei indemnizatie???

Va multumesc!!!
Buna ziua!!! Va rog, as dori si eu un model al unui plan de redresare pentru o societate comerciala independenta (fara asociati) adresa de mail: laeerdna@yahoo.com
Va multumesc!!!
Răspuns la discuția Somaj tehnic si CCC
Adresa mea de mail : laerdna@yahoo.com .Va multumesc!!
Răspuns la discuția Somaj tehnic si CCC
Angatorul vrea sa imi intrerupa activitatea firmei pe o perioada de 2 saptamani. de pe 26 decembrie pana pe 10 ianuarie. si acuma ns ce sa fac ca daca ne da concediu fara plata sau cine stie ce vrea sa faca pentru ca oricum nu vrea sa ne plateasca noua sau la stat in perioada asta de 2 saptamani!!! Intentia mea este sa raman insarcinata dupa cum v-am mai spus dar pe la inceputul lunii Ianuarie ca sa am 3 luni de munca..si nu vreau ca sa ma afecteze in luarea idemnizatie... Va rog sa ma lamuriti si sa ma ajutati!!! Va multumesc pentru sfaturi!!
Buna seara!!!
Va rog sa ma ajutati intr-o problema!! Sunt angajata la o firma de 2 luni…firma beneficiaza de pe urma mea de la somaj cam 750 de lei lunar, si as dori sa stiu cum sa procedez ca seful meu vrea sa bage pe toti muncitori( 5) in somaj tehnic timp de 2 sau 3 saptamani si cred k vrea sa ma bage si pe mine…problema este ca eu vreau sa raman insarcinata peste doua luni si nu stiu dak mai pot beneficia de idemnizatie…pentru ca as vrea cand se implineste 1 an de lucru pe cartea de munca sa nasc si sa pot primi idemnizatia…
Va multumesc!!!