avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 145 soluții astăzi
Forum Activitate adriano06041

Activitate adriano06041

Răspuns la discuția divort
nu se fac treburi de genul acesta. nu pot face rau la oameni
Răspuns la discuția divort
si mie mi se pare ridicol ca legea sa te oblige sa stai cu cineva pe care nu-l mai vrei daca nu ai martori. unde mai sunt drepturile omului ???
Răspuns la discuția divort
as putea avea martori care sa nu se vada in sala de tribunal ???
Răspuns la discuția divort
parinti din pacate nu mai am , dar si pana la fratii mei le este teama sa vina ca martori. I-a batut si pe ei de foarte multe ori si I-a amenintat cu cutitul. toti se tem de el si pe mine ma ameninta din puscarie ca o sa ma omoare cand o sa iasa. nu stiu ce pot face
Discuție divort
buna ziua ! am si eu o intrebare va rog : se poate desface o casatorie prin divort , fara martori ? numele meu este dana si sotul meu este un om foarte periculos care momentan este inchis in penitenciar pentru lovituri cauzatoare de moarte. am fost toata viata maltratata de el , dar nu pot face dovada pentru ca el fiind un om periculos , le este frica oamenilor de el si de neamurile lui sa vina ca martori pentru mine. mentionez ca am si un copil de 2 ani cu el si as dori sa stiu daca as putea obtine custodia lui dupa divort , deoarece vreau sa plec in strainatate cu copilul si el nu vrea sa-mi dea procura , pentru ca nu doreste ca sa divorteze de mine. ce as putea sa fac ? va multumesc tuturor celor care imi vor raspunde
va multumesc de raspuns
am o prietena care ar dori sa stie daca ar putea iesi din tara cu copilul ei fara acordul tatalui copilului. mentionez ca tatal copilului se afla in penitenciar. sunt casatoriti , dar ea intentioneaza sa divorteze in scurt timp. va multumesc pentru sfaturile dumneavoastra.
Răspuns la discuția vreau sa stiu , daca se poate
va multumesc mult de raspunsuri , dar in cazul acesta as mai avea o intrebare , daca se poate. deci daca ea poate sa iasa cu copilul din anglia ea poate sa intre oricand inapoi ? weu as putea face ceva , in cazul in care nu as vrea sa plece cu copilul ? va multumesc
ma numesc adrian , sunt cetatean roman cu acte de rezidenta la londra. am trait in concubinaj cu o femeie timp de 4 ani in londra , in urma caruia a rezultat un copil. intre timp noi ne-am despartit si copilul a ramas la ea. ea nu imi da voie sa-l vad decat in prezenta fratelui ei , ceea ce mie nu mi se pare normal , nefiind o persoana periculoasa. acum ea vrea sa mearga la mama ei in italia insotita de copil , lucru cu care eu nu sunt de acord , deoarece pentru mine o sa fie foarte greu sa-l vizitez sau sa-l vad. as vrea sa va rog sa-mi raspundeti , daca ea poate totusi sa plece cu el fara acordul meu. mentionez ca nu exista o hotarare judecatoreasca care sa-i acorde tutela copilului. mentionez de asemenea ca , copilul s-a nascut in londra si este si acum in londra. va multumesc si astept raspuns daca se poate.