avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Activitate luminita-scarlat

Activitate luminita-scarlat

lucrez in Italia de aprox un an de zile,la domociliul persoanei pe care o ingrijesc.fiul batranei imi tot spune ca am contract.pot avea asa ceva daca nu am semnat nimic,in afara de un codice fiscal si un permis de lucru?eu nu am vazut nici un contract.
buna ziua.de10 luni lucrez in Italia la program fix.conform contractului de munca,din spusele angajatorului exista,dar eu nu l-am vazut sau semnat,lucrez 24h/saptamana,5h libere sambata.vreau sa stiu daca si cum pot beneficia de somaj in caz de lichidare si daca am dreptul la al13-lea salariu.mentionez ca locuiesc impreuna cu batrana pe care o am in ingrijire,deci 21h din 24 sunt la locul de munca.multumesc.
lucrez in sicilia de un an,dar in contractul meu figurez cu 24 ore pe saptamana.in ce conditii am dreptul la indemnizatia de somaj in momentul in care nu mai lucrez?multumesc.
buna ziua.lucrez in sicilia de un an de zile,sunt vaduva si am trei fete in romania care locuiesc cu mama mea.as dori sa stiu daca pot beneficia de alocatii europene pentru copii mei si ce demersuri trebuie sa fac.multumesc.