Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

buna ziua.de10 luni lucrez in Italia la program fix.conform contractului de munca,din spusele angajatorului exista,dar eu nu l-am vazut sau semnat,lucrez 24h/saptamana,5h libere sambata.vreau sa stiu daca si cum pot beneficia de somaj in caz de lichidare si daca am dreptul la al13-lea salariu.mentionez ca locuiesc impreuna cu batrana pe care o am in ingrijire,deci 21h din 24 sunt la locul de munca.multumesc.
Informaţii privind obţinerea indemnizaţiei de şomaj în Italia
[ link extern ]