avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Activitate ditabetina

Activitate ditabetina

Discuție declaratii
buna ziua,
am fost firma platitoare de impozit pe profit(16%), neavand cifra de afaceri de 65000euro am fost trecuta ca firma platitoare de impozit pe venit.Ce declaratii trebuie sa depun pentru luna februarie?
Multumesc
Discuție declaratia 100
Buna dimineata,
am depus declaratia 100 online iar cand am verificat recipisa imi spunea ca exista o eroare la campul completat 103 , am ultima versiune a declaratiei 100 cea din 28.12.2012 , cum sa o transmit.
multumesc
Discuție Cadastru
Buna dimineata,
as vrea sa stiu daca lucrez intr-o firma avand codul caen 7112 si nu este autorizata din punct de vedere cadastral, eu lucrand ca inginer si fiind autorizat ca expert topograf categoria c. Pot semna si stampila lucrari fara sa devin PFA ? Mentionez ca lucrarile sunt contractate de firma respetiva.
Multumesc.
Buna seara!
Am o mica problema in sensul ca am gresit atunci cand am intocmit D112.
Stiu ca trebuie sa depun declaratie rectificativa, dar nu stiu cum si in ce fel trebuie sa modific statul de plata care e listat si platit gresit.
Va multumesc anticipat!
Discuție declaratii
buna ziua
imi puteti spune va rog ce declaratii trebuie depuse pana la 25 feb daca in ianuarie am depus decl 100 iar in februarie firma a facut angajeri de personal pe data de 8 febroarie
multumesc
Discuție REVISAL
Buna seara!
Pentru o completare corecta a Revisal-ului la data incheierii contractului voi scrie 08.02.2012 iar la data inceperii activitatii 09.02.2012? Este corect avand in vedere faptul ca revisalul doresc sa-l depun in data de 08.02.2012?
Va multumesc si astept raspunsul duumneavoastra!!!
Răspuns la discuția impozit pe salarii
Care este valoarea salariului net pentru 2 ore pe zi cu salariul de incadrare de 1200 lei?
Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția impozit pe salarii
este o firma nou infiintata si fac angajeri ex inginer topograf ....
este firma de cadastru si codul caen este 7112
buna ziua,
imi puteti spune va rog care este suma care trebuie platita pentru un salariu de 1200 lei la un CIM cu timp partial (2 ore pe zi)
multumesc
Discuție CIM
buna ziua,
pot incheia un contract individual de munca fara a trece o perioada de proba?
multumesc