Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozit pe salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozit pe salarii

buna ziua,
imi puteti spune va rog care este suma care trebuie platita pentru un salariu de 1200 lei la un CIM cu timp partial (2 ore pe zi)
multumesc
1200-126-66-6-192=810 REST DE PLATA(DACA NU ESTE FUNCTIA DE BAZA) deci platiti 390 ron contributii individuale
daca este functie de baza platiti doar 318 -pentru om
iar ca unitate platiti 331+ fd de risc i functie de codul CAEN
este o firma nou infiintata si fac angajeri ex inginer topograf ....
este firma de cadastru si codul caen este 7112
daca este nou infiintata va trebui sa duceti si la casa de pensii o declaratie cu fd de risc si accidente.Programul il luati de la ei iar formularul il listati de pe site-ul casei de pensii.Dar daca aveti contabil o sa va spuna el ce trebuie sa faceti.
Care este valoarea salariului net pentru 2 ore pe zi cu salariul de incadrare de 1200 lei?
Va multumesc anticipat!