avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Activitate nelunelu68

Activitate nelunelu68

Răspuns la discuția Probleme cu banca
eu am cerut explicatii bancii si din septembrie nu am primit nici un raspuns oficial
cum trebuie sa procedez pentru recuperarea prejudiciului suferit
multumesc
am cont la o banca si in urma divortului, fosta sotie ( care nu are nici o treaba cu conturile mele ) a intrat in posesia anumitor extrase de cont atit ale mele personale cit si a societatii pe care o administrez. pe linga faptul ca inchid contul ce actiuni mai pot inainta impotriva bancii?

multumesc
model de contestatie pentru plata penalitatilor datorate cass pentru plingere la tribunal cu mentiunea ca eu sunt asigurat la casa opsnaj
mentionez ca in perioada 2002 - aprilie 2009 am fost si angajat cu carte de munca
in perioada octombrie 2009 - noiembrie 2010
contributiile mele au fost platite la CASAOPSNAJ
MULTUMESC
Răspuns la discuția punct de lucru
ca obiect principal de activitate este autoritat pentru instalatii termice sanitare reparatii obiecte de zu casnic.
vroiam sa stiu daca trebuie si de la primarie vreo autorizatie
multumesc
Răspuns la discuția punct de lucru
la societatea asta sunt asociat unic.
ca domeniu de activitate ar fi:- instalatii electrice, termice, sanitare, reparatii obiecte electronice de uz casnic.
noi am dori sa ne angajam cu o norma de 2-4 ore.
ce acte trebuie sa fac la registrul comertului
trebuie autorizatie de functionare pe punct de lucru, daca da ce alte autorizari ne mai trebuiesc.
multumesc
Discuție punct de lucru
am o societate fara activitate si as dori sa o pun in functiune.
as dori sa stiu ce trebuie sa fac pentru a deschide un punct de lucru diferit de sediul firmei, ce dotari si autorizari imi sunt necesare.
cam ce costuri ar fi?
noi suntem patru prieteni care suntem angajati in alta parte si vrem sa ne angajam cu o norma minima.
care ar fi?
multumesc
daca eu am foct plecat din tara si m-am intors in iunie iar de angajat sunt de pe 16 iulie cum se calculeaza?
1/3 se ia din tot salariul sau din ce-mi ramane ?
se tine cont si de ratele pe care le am?
multumesc
anul trecut am divortat iar baiatul in varsta de 20 ani s-a tot plimbat intre mine si sotie.
anul trecut a terminat liceul si nu s-a inscris la nici o facultate. anul acesta i-am facut dosar sa mearga la acdemia militara insa nu a mai vrut. intre timp s-a mutat cu mama lui si vrea sa se inscrie la facultate particulara.
intrebarea mea este daca sunt obligat sa-i platesc pensie alimentara si in ce cuantum?
sa zicem ca eu as avea un salariu de 1300 lei si rate la banca de 820 lei. cat ar fi suma pe care ar trebiu sa o dau?
multumesc
Răspuns la discuția dosar penal
as dori sa stiu in cit timp se poate incheia dosarul sa-mi pot recupera dreptul de a conduce
Răspuns la discuția martor mincinos
ii pot cere daune materiale sa-mi recuperez prejudiciul?
multumesc