avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 604 soluții astăzi
Forum Activitate epuremarius

Activitate epuremarius

Răspuns la discuția As dori sa aflu despre prenatal
data nasteri primului copil este24 septembrie 2006 si al celuilalt copil este 07 octombrie 2007 si nu aveam cum sa optez pentru o perioada anume pentru ca era fixa 2 ani si am luat ccc1 doi ani si ccc2 1n an pentru ca sa suprapus un an mai exact 11 luni si 2 saptamani sa dori sa aflu daca mai pot sa recuperez aceste luni
am avut prenatal si sa suprapus 11 luni si am luat decat un prenatal am inteles ca pot sa recuperez si celelalte luni pentru al doilea copil sa dori sa ma invete cineva um sa procedez
va multumesc
se poate da in judecata vinovatul? nici eu nici sotia nu avem nici o prorietate.
agentia nationala pentru plati si inspectie sociala [Editat] pentru neachitarea obligatiilor legale conform oug 124 2011. nu am proprietati. care ar fi obligatiile
CE OBLIGATII SUNT CONFORM OUG 124|2011. DIN PUNCT DE VEDERE LEGAL SE POATE INTRERUPE O INDEMNIZATIE FARA ACORDUL MEU CA BENEFICIAR?
Răspuns la discuția radiere
epuremarius a scris:

am dus o masina la programul rabla in 2010 printr-o procura deoare ce nu eram propietar, am facut actele de vanzare cumparare si am inscris-o la primarie dar nu am mai inscris-o la politie , cum va spuneam am duso la remat si am luat tichetul si lam vandut cred ca odata cu el am dat si certificatul de radiere toate cele 3 exemplare si acum imi vine in fiecare am de plata la primarie impozitul ce trebuie sa fac sa primesc o dovada de radiere pentru a scapa de impozit , am o copie dupa procura cu care am radiat-o si adeverinta de la remat originala de distrugere, pot sa folosesc acea copie sau imi trebuie una noua in original pentru a primi dovada
am fost astazi la srp evidenta vehiculelor dar fara aceste cate de mai sus dar am explicat cum sta problema si mi sa spus ca pot sa fac o cerere dar pe numele meu nu mi se va da nici un raspuns deoare ce nu sunt propietar si ca imi trebuie o procura,nu am stiut ca mai am o copie dupa acea procura cu care am radiat masina , mai este valabila acea copie sau trebuie sa o legalizez sau imi trebuie una noua, dar este normal ca eu sa figurez ca platitor de impozit fara a fi propietar


Discuție radiere
am dus o masina la programul rabla in 2010 printr-o procura deoare ce nu eram propietar, am facut actele de vanzare cumparare si am inscris-o la primarie dar nu am mai inscris-o la politie , cum va spuneam am duso la remat si am luat tichetul si lam vandut cred ca odata cu el am dat si certificatul de radiere toate cele 3 exemplare si acum imi vine in fiecare am de plata la primarie impozitul ce trebuie sa fac sa primesc o dovada de radiere pentru a scapa de impozit , am o copie dupa procura cu care am radiat-o si adeverinta de la remat originala de distrugere, pot sa folosesc acea copie sau imi trebuie una noua in original pentru a primi dovada
am fost astazi la srp evidenta vehiculelor dar fara aceste cate de mai sus dar am explicat cum sta problema si mi sa spus ca pot sa fac o cerere dar pe numele meu nu mi se va da nici un raspuns deoare ce nu sunt propietar si ca imi trebuie o procura,nu am stiut ca mai am o copie dupa acea procura cu care am radiat masina , mai este valabila acea copie sau trebuie sa o legalizez sau imi trebuie una noua, dar este normal ca eu sa figurez ca platitor de impozit fara a fi propietar