avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Activitate dan81

Activitate dan81

Instituția emitenta adică primăria tot copie au și dânșii,au zis ca nu găsesc originalul sa îmi dea un duplicat
Bună ziua.Am pierdut originalul Proces verbal de punere in posesie padure hotărâre judecatoreasca am fost la primărie și tot copie au și dânșii.Ce pot face pentru a obține originalul.Mentionez originalul îmi trebuie pentru cadastru și Titlu Proprietate.Multumesc.
Același loc de munca, aceiasi functie aceiasi pregătire profesională, dar drepturi diferite.Adica o parte din colegi beneficiază de conditii speciale de munca și o parte nu.Ce trebuie făcut sa beneficieze toți de aceleași drepturi
Act aditional la contractul colectiv de munca


POPA GHEORGHE a scris:

Verificati in anexa 3si 4 la lege daca firma si locul dvs. de munca sunt nominalizate. Daca da, mentiunea din actul aditional reprezinta nominalizarea dvs. in conditii speciale.
Ce ati verificat la CNPP, unde ?

La CNPP am verificat prin aplicatia on line de la CNPP și unitatea unde lucrez angajații beneficiază de conditii speciale dar eu nu beneficiez conform casei de pensii.Cu toate ca în actul adițional se menționează ca beneficiez de conditii speciale.
"Conditii munca" Activitatea se desfășoară în condiții speciale potrivit Legii 263/2010

Cornel Vasile a scris:

Ati întrebat la angajator? .... nu cumva este vb de un spor și nu de conditii de munca?

Conditii speciale de munca.In actul adițional am conditi speciale de munca începând cu data de 01 01 2022.Acum când m-am uitat on line la cnpp nu am grupa speciala.Ce trebuie sa fac.Multumesc
Am primit o amenda circulatie i Olanda si mi-a fost trimisa in tara la judecatorie cu toate ca era de circulatie ma bagat in penal pentru a o recunoaste. M-am judecat am recunoscut dar as vrea sa o platesc si nu stiu unde .Hotararea nu mi-a venit. As vrea sa plec iarasi la munca in UE dar sa imi platesc amenda VA MULTUMESC
Buna ziua. Am cumparat un teren agricol cu o chitanta de mana.Proprietarul nu are la acest teren cadastru facut. in chitanta de mana am specificat ca ,cadastru sa il fac eu.Ce trebuie facut ca eu sa pot sa fac cadastrul in numele meu .VA MULTUMESC
Discuție Taxa auto!!
buna ziua in legatura cu taxa auto..eu am cumparat o masina cu taxa auto platita si nerecuperata acum eu daca as actiona in instanta as putea sa recuperez taxa auto?