avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 447 soluții astăzi
Forum Activitate noss

Activitate noss

buna dimineata.am si eu o intrebare pt dvs.fetita mea este trecuta in certificatul de nastere pe numele meu si pe numele la sotia mea(numele de fata) iar apoi ne.am casatorit si a trecut pe numele meu dar in certificat tot pe numele vechi este.ar putea fi asta vreo problema pt a face pasaportul fetitei?
Răspuns la discuția pasaport copil sub 2 ani
am un prieten care spune ca a sunat (cum e in cazul nostru la pasapoarte in suceava) si a spus ca nu ii poate face pasaport simplu temporar ca are si el un copil tot sub doi ani.se poate asa ceva?
Răspuns la discuția pasaport copil sub 2 ani
va multumescfoarte frumos si va mai rog daca puteti sa imi spuneti unde trebuie sa platesc toate astea ca am inteles ca trebuie sa platesc si ceva la cec
buna ziua as vrea sa va intreb daca la un copil sub 2 ani ii pot face pasaport la urgenta...multumesc
Răspuns la discuția hartuire din partea cumnatilor
problema este ca ne-am schimbat numerele de nu stiu cate ori si ca tot fac rost de ele daca nu suna si trimit mesaje pe numarul lu sora mea sau a lu mama mea.as vrea doar sa inceteze fara sa le fac ceva rau dar daca nu inceteaza o sa se ajunga si la asta..si daca fac plangere ce o sa se intample/?
buna seara...am si eu o problema cu fratii lla nevasta mea care sunt in italia si tot suna si tot ameninta si tot streseaza pe toata lumea cu mesaje si telefoane.ca ei nu sunt deacord cu mine nu conteaza asta dar as vrea sa stiu daca le pot face ceva sa ii linistesc...da sa ii linistesc odata ca de doua 5 luni se intampla asta si as vrea sa o rezolv legal.multumesc
sa o duci sa ii faci itp-ul dar sa o duci pe o platforma.sau pe timp de noapte iti pui statie pe masina si mergi:)
buna ziua.de ce acte as avea nevoie sa imi schimb motorul pe masina...momentan am un motor de 18000cmc benzina monopunct 55kwatt si as vrea sa imi pun unul tot asa.trebuie autentificat RAR?sau ce acte am nevoie.multumesc