avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters251845

Activitate ContSters251845

Mi se pare cam interpretabila legea, un coordonator de trafic, din punctul meu de vedere, trebuie sa aiba si experinta in activitatea de sofer profesionist, cine poate coordona mai bine activitatea de transport, de odihna si repaus decat o persoana care are deja experinta in aceasta activitate, cumul de functii cu 10 ore pe luna? 20...
Un coordonator de transport marfa poate conduce si el camionul ? (Detine calificare persoana desemnata si toate documentele de calificare pt sofer profesionist) Conform fisei de post, trebuie sa indeplineasca orice alta sarcina primita de la seful ierarhic.
Multumesc.

Eu cred ca se face confuzie intre data incetarii si data de sfarsit a contractului.
Pentru mine:

i) la data expirarii termenului contractului individual de munca incheiat pe durata determinata;

este prima zi lucratoare dupa data de sfarsit a contractului.....

Codul muncii specifica:

Art. 56. - (1) Contractul individual de munca existent inceteaza de drept:
i) la data expirarii termenului contractului individual de munca incheiat pe durata determinata;

Daca c.i.m expira pe 01.10.2012, aceea este si data incetarii de drept.

ADICA EL NU AR TREBUI SA MAI LUCREZE IN ACEEA ZI SI NU CONSTITUIE VECHIME IN MUNCA ACEEA ZI?

Daca il inchid in Revisal pe data de 01.10.2012 nu mai constituie vechime in munca aceea zi...si imi reiese vechime in munca intervalul 01.01.2012-30.09.2012....ceea ce nu coincide cu contractul de munca...

Aceea nu este data de sfarsit a contractului, adica ultima zi lucrata?
La noul loc de munca intampin o situatie putin cam ciudata.Apelez la acest forum pentru a ma lamuri ...
Va rog sa imi spuneti care este data incetarii unui contract de munca...tinand cont ca este incheiat pe o durata determinata (01.01.2012-01.10.2012)
Multumesc.
Răspuns la discuția Cod CAEN prestatori de servicii
prestarii servici in domeniul turistic
Care este codul CAEN aferent prestatariilor de servicii?
multumesc!!:D
Si pe baza caror legi se calculeaza! Multumesc :)