avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 418 soluții astăzi
Forum Activitate petre32

Activitate petre32

GermanAlex a scris:

Poate e mai simplu sa intabuleze casa veche si sa spuna ca s-a facut o renovare completa.

correct...si o termoizolatie...care de fapt "acopera casa" si nu se mai vede..caramida..bca..sau lemn ????
acesta situatie este valabila si pt taxa platita in 2014??..multumesc
Răspuns la discuția Neplata impozit locuinta
Casa sau aparatament???.. o situatie asemanatoare a fost in Ploiesti cu un apartament, proprietarul plecat din tara, nu a platit impozit si nici intretinere..dupa 4 ani a gasit apartamentul vandut..cu alt proprietar!!!
eu da...sotia nu!
Pentru a beneficia de serviciile unei maternitati in Austria, va rog, cu cate zile/luni inainte de nastere tr ca aceea persoana sa fi asigurat???...sa plateasca asigurarea medicala??..si altle????...mutumesc
martori si eventual impozitul pe teren...
Răspuns la discuția Obligatii companii de utilitati
dar, de ce nu aveti cutie postala???..
Răspuns la discuția CONTRIBUTII LA STAT
www.avocatnet.ro/content/for...

e un pic de alergat...dar o sa va ia bani...
Pana acum cateva zile am avut un abonament la o firma de telefonie mobile, (abonamentul il am de peste 13 ani). In luna decembrie, am cerut in scris, rezilierea contractului cu pastrara numarului de tel, si ca pot fi contactat numai pe email. Am primit confirmarea la cererea mea, si ca voi primi un raspuns, .. De mentionat ca nu ma aflam sub contractul obligatoriu de 2 ani. Plata facturi la zi!! Deoarece operatorul de telefonie mobila a facut in asa fel incat toate cererile sa fie facute direct pe site, prin intermediul „contacteaza-ne” , am ales acesta procedura, ai am trimis ca atasament cererea mea de reziliere.
De mentionat ca nu am primit un raspuns...nu am fost sunat, nu am primit mesaj de la operator dar in mai putin de 30 zile, mi-a inchis contractul cu anularea numarului alocat ...si acum nr meu de tel nu mai este alocat!!!!!.
Ce sa inteleg??...operatorul poate face asa ceva??..in ce conditii??..chiar si in mai putin de 30 zile de la cererea mea poate inchide contarctul??? Si sa mi anuleze si numarul??? :))
Am trimis mesaj scris pe site, din nou „operatorului „............. prin care i am cerut reanalizarea cereri mele, de acesta data, am primit raspuns, ca ma va suna un operator in termen de o zi!!!...dar pe ce numar??..ca nr deja este anulat!!!:))
Astept opiniile dvs.,,,va multumesc
O situatie asemanatoare: am permis unui chiras sa foloseasca casa, fara sa plateasca ..chirie 0 lei...a platit doar impozitul, eu fiind in strainatate, acum nu mai vrea sa plece...el schimbat o usa fara acordul meu...ce as putea sa fac
NU avem contract...nimic!!!!