avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 705 soluții astăzi
Forum Activitate AndreeaCostea87

Activitate AndreeaCostea87

multumesc mult! O zi buna!
bun...asta citisem si eu...dar intrebarea mea era daca acele venituri de la 31dec. se refera la incasarile obtinute, inclusiv TVA? sau se ia doar baza de la facturi (fara TVA-ul aferent) ?
As vrea si eu sa stiu cand se trece de la norma de venit la sistem real? Atunci cand se depaseste suma de 100.000 euro in cursul anului? Si in ce consta aceasta suma? Adica incasarile obtinute de la care se ia in calcul doar baza (fara TVA)? Va multumesc frumos!
stiu ca revine angajatorului, eu trebuie s-o intocmesc pt. k sunt pers in cauza :( dar nu am mai avut pana acum situatie din asta.
Buna ziua! Imi puteti spune si mie la rubrica VENIT NET REALIZAT pe adeverinta care trebuie depusa la dosarul pentru indemnizatie crestere copil ce anume se trece de pe stat (venitul net sau salariul net? suma de la concediul postnatal se ia in considerare?? Va multumesc!!
Buna ziua! Va rog sa-mi ziceti si mie, daca la 30.06.2012 a rezultat pierdere, in raportul administratorului (de gestiune) ce anume trebuie sa mentionez legat de aceasta pierdere? Sau ea se acopera la sfarsit de an din rezerve sau profit?
Răspuns la discuția Raportari financiare 30.06.2012
Multumesc pt ajutor! O zi speciala!
Buna ziua! As vrea si eu sa stiu pe langa cele 3: Sit. activelor, datoriilor si capitalurilor proprii, Cont de profit&pierdere, Date informative, ce anume mai trebuie depus la Finante? trebuie si balanta de verificare? Multumesc pt informari! O zi frumoasa!
Va multumesc mult pt. promptitudinea cu care mi-ati raspuns. Stiam ca este concediu de maternitate, dar daca intrebi diverse persoane, spun altceva. Eu ma refeream la oncediu medical , adica la formularul dat de dr. Oricum apreciez ajutorul dvs. O zi cat mai deosebita!
pai si formularul de concediu medical (avand cod 08) dat de doctora cu care am nascut, ce reprezinta? pt. perioada respectiva nu se face decizie de supendare? cu acel formular ce fac? multumesc inca o data!!!