Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... pierdere la 30 iunie 2012
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

pierdere la 30 iunie 2012

Buna ziua! Va rog sa-mi ziceti si mie, daca la 30.06.2012 a rezultat pierdere, in raportul administratorului (de gestiune) ce anume trebuie sa mentionez legat de aceasta pierdere? Sau ea se acopera la sfarsit de an din rezerve sau profit?
Trebuie sa prezentati cele mai importante cauze care au generat pierderea.
Un exemplu :
[ link extern ]
carmen01011958, moderator