avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 252 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Raportari financiare 30.06.2012
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Raportari financiare 30.06.2012

Buna ziua! As vrea si eu sa stiu pe langa cele 3: Sit. activelor, datoriilor si capitalurilor proprii, Cont de profit&pierdere, Date informative, ce anume mai trebuie depus la Finante? trebuie si balanta de verificare? Multumesc pt informari! O zi frumoasa!
Cel mai recent răspuns: AndreeaCostea87 , utilizator 16:45, 2 August 2012
buna ziua,
pentru depunerea la ghiseumai trebuie : raportul administratorului, copie CUI si balanta.
pentru depunere online numai cele trei formulare
Buna ziua!
Raportările contabile pentru Semestrul 1 din 2012 se depun până în data de 16.08.2012. Depunerea raportărilor contabile se poate face în unul din următoarele moduri:

- în format electronic, transmitere sub semnătură electronică;

- listate pe hârtie, cu datele salvate pe suport magnetic, cu depunere direct la registratura ANAF;

- trimitere cu poşta pe suport hârtie şi cu date salvate pe suport magnetic.ralistate pe hârtie, cu datele salvate pe suport magnetic, cu depunere direct la registratura ANAF;

- ele vor fi insotite de balanta , copie CUI, raportul si adresa de inaintare
Model de adresa de inaintare il atasez la documente utile.
Multumesc pt ajutor! O zi speciala!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bilant iunie 2013, zip Marin SM Cristina PFA Marin SM Cristina PFA contabila firmei a facut bilantul la iunie 2013 si a plecat in concediu cand ne-am dus cu bilantul la ANAF , au spus ca nu are zip-ul pe CD Am zip-uit tot ... (vezi toată discuția)
Anunt important: ordin 2234/2011 pentru aprobarea sistemului de raportare contabila la 30 iunie 2011 a operatorilor economici  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu [b][i]In Monitorul Oficial nr. 483 din 07/07/2011 a fost publicat OMFP 2234 pentru aprobarea Sistemului de raportare contabila la 30 iunie 2011 a operatorilor ... (vezi toată discuția)
Ordin 2234/2011 pentru aprobarea sistemului de raportare contabila la 30 iunie 2011 a operatorilor economici  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu [i][b]In Monitorul Oficial nr. 483 din 07/07/2011 a fost publicat OMFP 2234 pentru aprobarea Sistemului de raportare contabila la 30 iunie 2011 a ... (vezi toată discuția)