avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 432 soluții astăzi
Forum Activitate toadermarina

Activitate toadermarina

buna seara se poate ca diul meu sa -mi faca procura speciala pe numele meu ca sa=i fac buletin in romania? el lucreaza in MALTA si datorita job-ului nu poate sa vina in tara cat de curand el si-a piedut buletinul a fost la politie si a declarat pierderea si ambasada sau condulatul nu mai sunt in MALTA ci e tocmai in italia-Roma atuncui unde se poate faca procura? astept raspuns va multumesc buna seara
buna seara Am si eu o intrebare la dvs Baiatul meu implineste 18 ani pe 30 octombrie anul acesta si-a pierdut buletinul in MALTA si as vrea sa stiu daca baiatul meu poate sa -mi faca procura pe numele meu ca sa-i fac buetin in romania fara sa mai fie nevoie sa vina el in tara Sfatuiti-ma ce putem face in privinta asta se poate cu procra sau nu va multumesc Buna seara
Buna ziua , am si eu o intrebare Noi stam in Bucuresti cu chirie si nu am avut posibilitatea vreodata ca sa avem casa noastra , pentru cei care stau cu chirie cine trebuie sa le faca buletine de identitate? care sunt drepturile chiriasilor in romania? noi stam aproape de 5 ani in acest apartament si platim chirie 300 de euro pe luna si propietarul nu nea facut contract de inchiriere si ia zis sotului ca daca vrea sai faca contract de inchiriere sotul trebuie sa plateasca la stat taxa aceea, Noi mai intarziem cu cateva zile pt plata chiriei cu toate ca nui prea convine la propietar dar nu putem sa platim la timp, Eu am buletin la alta adresa din bucuresti, dar pt treaba asta am platit la cineva bani ca sa-mi faca buletin, Ce sa mai zic ca nu stiu ce sa fac baiatul meu cel mare sia pierdut buletinul si ca sai fac buletin trebuie sa platesc bani, noua chiriasilor din intreaga Romanie cine trebuie sa ne faca noua buletine de identitate? va rog astept raspuns cu respect o mama simpla care vreau sa aflu drepturilr noastre ca chiriasi,
buna ziua , Am si eu o intrebare , baiatul meu a terminat clasa a opta la o scoala arabeasca din BUCURESTI, El nu mai vrea sa continua la scoala arabeasca , vrea sa se inscrie la um liceu romanesc , El a terminat clasa a opta in luna Mai , care sunt pasii de urmat pt a putea sa sa-l inscriu la un liceu romanesc? ce trebuie facut? vrea sa invete pe sistem romanesc, El a invatat clasele 1-8 la scoala arabeasca . va multumesc anticipat ,


Buna seara. Am o sora care locuieste in provincie si nu poate sa vina in Bucuresti ca sa-si scoata certificatul de casatorie ,fiindca pe cel anterior la pierdut, nu-l gaseste. Si doresc eu sa o ajut cu treaba asta deoarece locuiesc in Bucuresti,dar nu stiu ce acte ami trebuiesc acolo la starea civila ca sa-i scot un nou certificat de casatorie. va multumesc mult Buna seara


Răspuns la discuția Ortografierea prenumelui
buna ziua. vreau sa va mai intreb ceva. baiatul mai are nevoie de consimtamantul nostru cumva? sau nu mai e nevoie tinand cont ca el este major.va multumesc frumos. buna ziua
Răspuns la discuția Ortografierea prenumelui
baiatul este major.are 18 ani si 10 luni. am o declaratie de la un traducator de anul trecut. mai este valabil declaratia? sau trebuie alta? ce acte avem nevoie pt treaba asta? va multumesc frumos
Răspuns la discuția Ajutor financiar
luna trecuta pe 2 decembrie am primit ajutor financiar. primesc ajutor financiar fiindca sotul meu este bolnav de tumoare maligna la vezica urinara si nu mai poate sa mai munceasca undeva ,si avem 3 copii de crescut care sunt elevi.
buna ziua .In ce costa ortografierea prenumelui in ortografierea limbii materne? Eu am fost cu baiatul meu la starea civila sect 2 si doamnele de acolo mi-au spus ca nu trebuie sa schimb prenumele baiatului pe cale administrativa ,si mia spus ca trebuie sa facem ortografierea prenumelui la sect 1 acolo unde are copilul certificatul de nastere pt ca e vorba de o litera care trebuie indreptata .cat timp dureaza ortografierea prenumelui a baiatului? baiatul este major. va multumesc si UN NOU AN FERICIT.
buna ziua .pe cate luni se primeste ajutorul financiar?multumesc Buna ziua si LA MULTI ANI.