avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 714 soluții astăzi
Forum Activitate cristeaion

Activitate cristeaion

Răspuns la discuția pensii primari
Aveti dreptate . Multumesc mult . Am descoperit ca articolul este 210
Răspuns la discuția pensii primari
UNDE GASESC MODALITATEA DE ACORDARE ? CE DOCUMENTE SE DEPUN SI UNDE ? IN MONITOR NU AM GASIT . MULTUMESC
Răspuns la discuția pensii primari
Dupa incetarea mandatului de primar sau viceprimar , deci ? Va multumesc frumos pentru lamuriri .
Discuție pensii primari
Daca mai lucrez un an in invatamant si ma voi pensiona si am 68 de ani pot primi indemnizatia de primar si viceprimar ? Multumesc pentru raspuns .
Răspuns la discuția Transport cu microbuzul scolar
Gasesc vreo precizare undeva in acest sens ?
Răspuns la discuția Transport cu microbuzul scolar
Va multumesc frumos .
Cum se poate organiza o excursie cu microbuzul scolar sambata si duminica cand soferul este liber ? Poate fi obligat de director , poate fi platit , masa si cazare de catre participanti sau organizatori ? Multumesc pentru raspuns .
Răspuns la discuția extindere sarcini
Multumesc mult . Numai bine va doresc .
Din cauza plecarii soferului de pe microbuzul scolar s-a decis extindere de sarcini pana la sfarsitul anului scolar pentru fochistul scolii , care are toate actele necesare , a mai functionat pe aceasta meserie , si secretarul scolii , care este coordonator de transport spune ca trebuie sa faca fisa medicala precum la angajare . Este corect ? Multumesc frumos pentru raspuns .
Pensionarii angajati sau aflati in prelungirea contractului de munca sunt obligat sa plateasca sindicat ? Drepturile pentru a fi aparati nu mai au efect . Multumim