Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Transport cu microbuzul scolar
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Transport cu microbuzul scolar

Cum se poate organiza o excursie cu microbuzul scolar sambata si duminica cand soferul este liber ? Poate fi obligat de director , poate fi platit , masa si cazare de catre participanti sau organizatori ? Multumesc pentru raspuns .
Se poate organiza o excursie cu microbuzul scolar sambata si duminica ... pentru aceasta, soferul va primi doua zile libere in alte zile ale saptamanii, va beneficia de diurna, cazare.
Va multumesc frumos .
Gasesc vreo precizare undeva in acest sens ?