avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Activitate ZENODRAGOS

Activitate ZENODRAGOS

Răspuns la discuția penalitati IFN
MULTUMESC PENTRU RASPUNS
Discuție penalitati IFN
Buna ziua.Am o nelamurire,datorita faptului ca sunt pareri diferite.Pe scurt,am creditla un IFN,a ajuns la executor.Pe perioada executarii penalitatile curg in continuare?
Multumesc.
Răspuns la discuția Taxa timbru auto
Finantele spun ca in cursul anului 2009 masinile noi cu E4 au fost scutite de taxa de poluare.In acest caz se mai plateste taxa de timbru pentru situatia de mai sus ?
Multumesc.
In luna mai 2009 am achizitionat, pe societate, un autoturism Ford Focus, benzina, 1600 cc, in Leasing Financiar, pana in mai 2013
La transferul de proprietate se mai plateste taxa de timbru ?
Daca administratorul societatii (actionarul ) hotaraste sa inmatriculeze pe persoana fizica sau sa vanda autoturismul, se mai plateste taxa de timbru ?
Multumesc !
Discuție leasing auto

Am platit 41 rate pentru leasing auto(din 48),rata reziduala zero,in acest moment sunt la zi cu ratele(dupa o intarziere de 5 luni),am avut o reziliere de contract urmata de reactivare in luna martie(cu predare de cheie de rezerva),insa ,firma de leasing a reziliat contractui in luna septembrie,avand pretentii de plata a 200 euro+tva comision de inchidere anticipata (nu am solicitat acest lucru),precum si asumei de 553,34 euro+tva reprezentand contravaloarea primului an de asigurare CASCO (oferit gratuit ).Sunt de acord sa
1 platesc soldul,comisionul de transfer de proprietate pentru a incheia contractul,fara comision de inchidere anticipata si CASCO pentru primul an de asigurare,sau
2 continui contractul pana la finalizare.
Este legal,in conditiile mentionate,sa pretinda sumele de mai sus?
Este posibila continuarea contractului pana la finalizare(7 luni)?
Multumesc.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Discuție Leasing auto
Am platit 41 rate pentru leasing auto(din 48),rata reziduala zero,in acest moment sunt la zi cu ratele(dupa o intarziere de 5 luni),am avut o reziliere de contract urmata de reactivare in luna martie(cu predare de cheie de rezerva),insa ,firma de leasing a reziliat contractui in luna septembrie,avand pretentii de plata a 200 euro+tva comision de inchidere anticipata (nu am solicitat acest lucru),precum si asumei de 553,34 euro+tva reprezentand contravaloarea primului an de asigurare CASCO (oferit gratuit ).Sunt de acord sa
1 platesc soldul,comisionul de transfer de proprietate pentru a incheia contractul,fara comision de inchidere anticipata si CASCO pentru primul an de asigurare,sau
2 continui contractul pana la finalizare.
Este legal,in conditiile mentionate,sa pretinda sumele de mai sus?
Este posibila continuarea contractului pana la finalizare(7 luni)?
Multumesc.