avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Activitate carmenstan

Activitate carmenstan

Răspuns la discuția grupa a II- a
La minister nu am reusit .... e foarte greu sa luam legatura cu ei,nici angajatorul nu a putut.

Va multumesc, mult!
Răspuns la discuția grupa a II- a
S-a solicitat . dar ei nu au gasit aceea dispozitie....De aceea am incercat sa ajut , cautad eu.
Răspuns la discuția grupa a II- a
Am incercat sa dau de aceea dispozitie , ordin si nu-l gasesc .Ma puteti ajuta , va rog! Persoana in cauza se pensioneaza si nu a gasit modalitatea de-asi rezolva adeverinta ,pentru depunerea dosarul de pensie , la oficiu ...
multumesc
Discuție grupa a II- a
Este un ordin emis in 1997,a MMPS (201/326,nu stiu exact) care ofera grupa a II-a soferilor de pe ambulanta retroactiv pentru perioada 01.03.1990 - 1997,chiar daca nu s-a platit contributie pt grupa ?
Multumesc.
la ce salar se calculeaza foia de boala si ce dari se dau la stat?
incepand cu data de 25,02,2013
Pe un post vacant de farmacist ,intr-o farmacie cu circuit inchis din spital se poate incadra si personal cu contract de prestari servicii ?
Postul a fost scos la concurs si nu s-a prezentat nimeni!
Multumesc!
Răspuns la discuția FISA DE POST
Multumesc.
Răspuns la discuția FISA DE POST
Este vorba despre spital...
Discuție FISA DE POST
Ma poate ajuta cineva , cu fisa postului pentru consilier juridic ,in domeniu :sanatate ...
Perioada de concediu medical afecteaza durata concediului de odihna?
Multumesc

"Dreptul intern respectiv, art. 145 alin. (2) din Codul muncii , este in contradictie cu prevederile Directivei nr. 2003/88/CE, in interpretarea data de Curtea Europeana de Justitie, situatie, in care, in baza art. 148 alin. (2) din Constitutia Romaniei, se aplica prevederile directivei."