avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters274286

Activitate ContSters274286

Dar asi mai avea o mica intrebare,pot sa divortez la un notar,ori trebuie neaparat in tribunal?Va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Dividente sif2 moldova
Daca pentru dv,sint cinstiti,nu sint la fel si pentru mine.Imi pare rau,si nu imi pare rau!
Răspuns la discuția casatorie Romana Serba
Multumesc mult,o zi buna.
Răspuns la discuția Dividente sif2 moldova
Nu inteleg inca de ce imi sint sterse mesajele?Am jignit pe cineva?S-a simtit cineva jignit de mine?Nu am folosit cuvinte urite si jignitoare.Dar poate ca adevarul,doare rau?
Răspuns la discuția casatorie Romana Serba
Nu am scris in Itali,ci din Italia,daca se poate cunva online?Certificatul de casatorie e sirbesc.Ma refeream,pentru a nu fi necesar sa vin in Romania numai pentru problema asta.Multumesc
Cum asi putea sa inregistrez un certificat de casatorie Romana Serba din Italia?Si daca da,unde trebuie sa merg pentru inregistrare?Multumesc.
vVamultumesc mult,si astept si alte opinii.
Buna ziua,si va multumesc anticipat.Mentionez,sint casatorita in Serbia din anul 1999,dupa casatorie imediat,a isbucnit o cearta,si eu am parasit Serbia dupa numai o luna.Nu am apucat sa imi fac rezidenta,dar nici buletin,s-au pasaport Sirbesc,ci am plecat numai cu certificatul de casatorie,care nu l-am inregistrat nici dupa atitia ani in Romania.Asi dori sa stiu daca pot sa divortez in Romania,fiind cetatean Roman,si fiind rezidenta din totdeauna,in tara mea?Va multumesc.:((
Răspuns la discuția Dividente sif2 moldova
Va multumesc mult.Dar am inteles ca aceasta lege e pentru persoanele decedate,e valabila si pentru cei plecati in strainatate?ma costa mai mult drumul decit ceea ce trebuie sa ridic de la ei.Pot sa ii actiones in tribunal?Voi avea cistig de cauza?Va multumesc inca o data.
Răspuns la discuția Dividente sif2 moldova
Inteleg,dar nu puteti sa imi explicati un pic cum e legea?ca nu o gasesc niciunde.Eu o consider un jaf.Acele cupoane sint proprietate personala.Nu pot sa cred ce aud.