Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... casatorie Romana Serba
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

casatorie Romana Serba

Cum asi putea sa inregistrez un certificat de casatorie Romana Serba din Italia?Si daca da,unde trebuie sa merg pentru inregistrare?Multumesc.
De ce vreti să înregistrati certificatul de casatorie în Italia?

Certificatul de căsătorie este românesc sau sârb?
Nu am scris in Itali,ci din Italia,daca se poate cunva online?Certificatul de casatorie e sirbesc.Ma refeream,pentru a nu fi necesar sa vin in Romania numai pentru problema asta.Multumesc
mergeti la consulatul Romaniei
Multumesc mult,o zi buna.