avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Activitate zatara76

Activitate zatara76

Răspuns la discuția Violare corespondenta online
Violarea corespondentei este una....ce nu inteleg este de ce sa va pierdeti locul de munca?...daca corespondenta poate duce la pierderea locului de munca poate intrati si dvs sub incidenta legii...in alta ordine de idei,daca a intrat de pe calculatorul dvs nu aveti cum sa demonstrati ca a violat corespondenta...cel mult puteti sa o acuzati de santaj....cu respect..
...pai trebuia sa intrati in vb cu ei...chipurile sa va invete...trageati cu ochiul la factura...îi înregistrati...si faceati o sesizare...asa din spirit cetatenesc...dar de fapt va-ti dat singur niste raspunsuri...sunt multi oameni asistati care traiesc pe picior mare...este un lant al slabiciunilor care pleaca de la EDUCATIE...oamenii de stiinta au emis ipoteza ca Dzeu nu a facut lumea in 6 zile....cei care au scris asta au facut-o pe intelesul PROSTIMII, care sunt multi si odihniti iar desteptii mor de foame,sau se consuma degeaba..cu respect...
....situatia este clara...deja sunt intocmite acte de urmarire penala pe numele dvs conform lg143/2000...la sectie ati semnat si PV de constatare a infractiunii de detinere de droguri de mare risc pt consum propriu...cand o sa sune tel pe care la-ti scris pe marginea declaratiei va sfatuiesc sa cooperati cu lucratorii BCCOB pt ca ei urmaresc balenele nu planctonul...cu respect
...stimate domn este foarte usor ca "pagubitul" sa citeasca pe google legea 550/2004 care vorbeste despre functionarea Jandarmeriei,iar la capitolul DREPTURI..o sa vada ce drepturi au jandarmii(constatarea de infractiuni si contraventii)...nu se fac comisioane pt Politie...daca ati citit relatarea "reclamantului" ii cunostea pe jandarmii civili...eu l-am intrebat daca are habar ce proces verbal a semnat...cu respect
Buna seara...din ce ne-ati relatat am inteles ca ati semnat un proces verbal ca PRIMARU' si nu stiti cum se numesc agentii constatatori (adica jandarmii imbracati corespunzator)...cand ati facut plangere la Parchet pe cine ati reclamat?...nu cumva trebuia s-ai însotiti la sectie...sau sa va interesati la sectia de politie...pur si simplu au venit,au luat parfumurile si semnatura si au plecat?...ce fel de proces verbal au facut?...aveti cunostinta?
....o tigare fumata normal se arde in 7-8 minute...acum in functie de cat fumati,va faceti un calcul si o sa vedeti cam cat din programul de munca il alocati fumatului...banuiesc ca mai serviti si masa.....si mai aveti si alte nevoi...nu stiu daca lucrati la stat sau la privat,dar in ROI angajatorul poate impune anumite reguli care sa limiteze iesitul la fumat...cu respect
Răspuns la discuția Bunuri gasite
Stimate domn in lege nu trebuie sa scrie valoarea bunului gasit...este logic ca nu o sa va duceti la politie cu monezi gasite pe strada....ar trebui sa ne spuneti dvs ce ati gasit!...daca lucrati intr-un supermarket trebuie sa aveti un birou sau o camera cu obiecte pierdute de unde sa recupereze clientii ce au pierdut...nu monezile sau peturile....eu va dau un exemplu: copilul meu,in 10 ani de scoala a uitat in clasa de cursuri diferite obiecte, incepand de la imbracaminte pana la pixuri, stilouri etc...pe care nu le-a recuperat...deci si le-au insusit alti elevi sau femeile de serviciu...nu am facut un calcul dar valoarea depaseste ce ne-ati relatat dvs...si ca o concluzie in majoritatea scolilor nu s-a rezolvat aceasta problema...toti cei implicati dau din umeri...daca la scoala nu iti explica nimeni ca nu ai voie sa pui mana pe ce nu iti apartine, ne intoarcem cu 200 de ani in urma cand a murit Cuza...cu respect.
.....sunteti intr-o situatie delicata,lucru pe care il stiti deja....daca faptuitorul v-a indicat,intr-o zi tot o sa dati declaratie...o sa fiti citat si daca nu va prezentati,o sa fiti dus cu mandat la audieri...si este putin probabil sa scapati basma curata din ce ne relatati...sunt curios daca nu va suparati,de unde stiti ce o sa va intrebe procurorul?.....de ce sa va prinda cu minciuna?....cum ati fugit din sectie si nu ati fost adus inapoi?....trebuie sa consultati un avocat...succes
...stimate domn Politia Rutiera are sediul in sectorul 3....politistii se prezinta la sediu pt a intra in schimb si a prelua misiunile....dispecerul ii directioneaza acolo unde este nevoie...nu se tine cont de sectorul unde are misiune...de obicei se duce cel care este cel mai aproape...daca vine o coloana oficiala la ora de varf,credeti ca asteapta sa vina cel care e in misiune pe s sa fluidizeze traficul...o sa se duca cel care ajunge mai repede...asa se intampla si la accident..cu respect
....dvs faceti parte dintr-un dosar si ati comis o infractiune...ofiterii DICOT o sa va propuna o colaborare,iar Procurorul va poate cere sa faceti un autodenunt....nu stiu cat de important este dealerul pe care l-au prins cand va vindea marfa si ce au obtinut de la el,oricum a fost urmarit si interceptat,dvs ati avut doar ghinion...de obicei ofiterii de la Crima Organizata si Procurorii Dicot urmaresc sa prinda pestii cei mari,adevaratii traficanti si de cele mai multe ori o fac cu ajutorul dealerilor mici...mai departe ar trebui sa contactati si un avocat si sa cititi legea 143/2000...cu respect