avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Activitate soriauras

Activitate soriauras

Pot face o plângere împotriva profesorului de sport al fiicei mele cea și viitorul diriginte al fiicei mele cea mica, pentru comportamentul său neacademic ,filtrând cu soția mea până am ajuns să divorțez.Mentionez că momentan este și diriginte al unei
clase .Ca dovada am și mesaje de la cei doi ..Vă mulțumesc !
Pentru aceiași perioadă
Dacă soția mea a avut concediu medical,eu mai pot lua indemnizația de 75% pentru zilele libere plătite?Vă mulțumesc !
Dacă soția a fost în concediu medical mai pot profita de indemnizația de de zile libere plătite în cuantum de 75% ,în aceea perioadă ?
copilul meu s-a nascut pe 01 03 2013 si vreau sa optez pentru concediu crestere copil numai ca eu am contract de munca pe perioada determinata si se termina pe 27 04 2013,de la locul de munca imi spune ca pot sa optez,dar concediu o sa fie doar pana la terminarea contractului,pentru ca nu imi mai prelungeste contractul de munca.Asa este ?
daca optez pentrua intra in indemnizatie crestere copil pe o perioada de doi ani,dar dupa o luna sa ma intorc la serviciu ,mai beneficiez de suplimentul de 600 lei pe luna timp de un an si unsprezece luni
as vrea sa stiu daca mai beneficiez de concediu crestere copil in urmatoarea situatie:in perioada 01 12 2010 -01 12 2012 am beneficiat de concediu crestere copil dupa aceea am inceput serviciu dar in data de 1 03 1013 vine pe lume al doilea copil.