avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Activitate gl77tom

Activitate gl77tom

Răspuns la discuția Programul de lucru
cand se considera progran de 8 ore lucrat cand muncesc 1,30 sau 6,30
Răspuns la discuția Programul de lucru
Când se considera zi lucrătoare pe data de 1 când muncesc 1,30 sau pe data de 2 când muncesc 6,30 ore
Buna ziua daca incep programul pe data de 1 de la ora 22,30 până la data de 2 la ora 6,30 program de noapte când de consideră că program lucrat de 8ore de lucru (pe data de 1 sau pe data de 2 ) având în vedere că pe data de 1 lucrez doar 1,30 și pe data de 2 lucrez 6,30 ore mulțumesc
Buna ziua ma puteti ajuta si pe mine cu un raspuns mi sa nascut copilul pe data de1 sep 2014 si am de pus acta alocatie pe data de 16 sep 2014 .Mia venit alocatia la copil doar pe luna octombrie 2014 de ce nu mia venit si pe septembrie daca copilul e nascut in septembrie . Va multumesc
pai tocmai sa ne monitorizeze activitae ne-a spus sefu ca nu ne facem treaba si vrea sa amplaseze camere o incapere care imi desfasor activitatea sunt de unul singur(in acea incapere) mai vrea sa monteze si camere in sala de mesee si nu este o unitate destinata publiculuii doar angajatilor le e permis sa intree
Buna ziua lucrez la societate si imi desfasor activitatea intr-o incapere 3pe 4metri 8ore pe zii , angajatorul vre sa monteze camere de supraveghere are acest drept. Nu am si eu o intimitate la locul de munca .#-o
Răspuns la discuția Amenda parcare...
poti primi 3 amenzi intri zi24 ore dar celelalte doua nu o pot depasi pe prima amenda care ai luato ex ai primit 300ron prima amenda si o poti plati la jumate in 24 ore iar celalalte sunt in valoare de 300ron dar nu le poti plati la jumate
am cumparat in 1999 si 2001 o suprafata de teren de la doua personae si am facut acte nu la notar ci un act de mana cu numele vanzatorilor si numele martorilor vreu sa stiu daca au valabilitate ca in va multumesctampin niste problem cu vanzatorii
daca depun contestatie la o amenda si cer anulare ei la tribunal.Si pierd anularea ei platesc cheltuieli de judecata
Răspuns la discuția amendat de 2 ori
o amenda am platito ce de 150 pot face contestatie la ce dea 2