Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda parcare...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda parcare...

Buna ziua! Azi dimineata am parcat in fata Oraselului Copiilor (am parcat unde nu era permis...). Mi-a fost ridicata masina. Am fost sa-mi ridic masina, am platit 496 ron, dar mai trebuie sa platesc inca 160 ron la politie (in 48 de ore), reprezentand cele 4 puncte. Intrebarea mea este daca nu cumva este ilegal sa platesc 2 amenzi pentru aceeasi contraventie?!
poti primi 3 amenzi intri zi24 ore dar celelalte doua nu o pot depasi pe prima amenda care ai luato ex ai primit 300ron prima amenda si o poti plati la jumate in 24 ore iar celalalte sunt in valoare de 300ron dar nu le poti plati la jumate
Multumesc pentru raspuns!