avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 728 soluții astăzi
Forum Activitate maya29

Activitate maya29

Buna ziua,pentru a transforma forma de angajare de la perioada determinata la nederminata,este nevoie de publicarea postului respectiv la ziar si de concurs?
Este vba de sistemul bugetar,
multumesc!
Buna ziua,
pentru o pensie de intretinere copil,daca debitorul nu este inregistrat la casa de pensii ca si angajat,se poate merge la executor pentru a obtine drepul copilului conf sentintei judecatoresti?
multumesc!
Care este acum salariu minim pe economie ca venit net in Romania,va rog?
Buna seara,
as dori un sfat va rog ref la urmat sit:
-in timpul casniciei am facut credite bancare la care doar una din parti apare in acel contract,a urmat divortul iar pers respectiva nu-si mai achita ratele pe motiv ca nu este titularul creditului.In calitate de titular am platit ratele in continuare,la banca nu am gasit nicio intelegere deoare din motive de sanatate grave a trebuit sa optez pentru pensioanare,venitul mi s-a diminuat automat.
-ce pot face? multumesc!
Buna ziua,
un bun comun(masina),in urma unui divort se poate vinde de catre una din parti fara a face partajul?
La partaj se tine cont si de cealata parte sa-si primeasca partea?
multumesc!
multumesc frumos,un pret informativ stiti va rog?
buna seara,unde pot merge pentru a putea legaliza o diploma de studii ,va rog?
buna,
pentru a intra in posesia pensiei de intretinere minor,am trimis cerere,sentinta civila la angajator;acesta imi raspunde ca debitorul nu este angajarul lor dar pastreaza documentatia trimisa de mine.
-este corect sa pastreze aceste acte sau sa -le returneze,va rog?
multumesc!
Buna,care sunt pasii care trebuiesc urmati pentru a inainta actiune in cazul neplatei pensiei de intretinere minor?
-se plateste atunci cand se deschide actiunea,va rog?
multumesc!
Răspuns la discuția sfat
ce varianta propuneti,va rog?