avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Activitate ioanlada

Activitate ioanlada

Buna ziua, sunt pensionar de la 01-01-1999 si am 27 ani lucrati in gr.1 si 5 ani in gr.2 de munca pentru gr.1 mi sa marit punctajul la pensie dupa anul 2008 as dorii sa stiu pentru cei 5 ani de gr.2 de munca se va recalcula puntajul si din ce data va multumesc.
cei care au ajutor social au dreptul la ajutor de inmormintare ?
secretarul primariei din comuna poate legaliza vinzarea unei case? mentionez ca nu este notar public doar la o distanta de 20 de km
Discuție Subventii APIA
am un contract la apia pentru subventia a 3 ha. teren fineata si este bagat si la agromediu din anul 2012 pe termen de 5 ani in ce conditii se poate rezilia contractul mai repede
in ultimul timp au aparut autoturisme cu numar galben pe care scrie un numar si numele comunei care a emis acest numar aceste autoturisme circula fara asigurare RCA si fara inspectie tehnica (ITP) oare este corect ca sa circule pe un drum public si daca provoaca un accident cum vor raspunde in fata legii daca au dreptul sa circule in aceste conditii
daca î-mi expira permisul in 2017 si îl pierd in 2016 mi se elibereaza altul fara a se cere examinari medicale . dar pe ce perioada 1an sau 10 ani?
Răspuns la discuția Conditii donatie
I-mi pare rau nu am mentionat ca nu ingrijesc persoana respectiva si este sanatoasa am cumparat casa in anul 2001 dar nu a avut actele in regul acum fiind totul in regula ma costa enorm de mult ca sa o intabulez mai mentionez ca de atunci platesc impozitul pe numele meu
poate cineva care nu este nici un fel de ruda cu mine sa-mi doneze o casa? si in ce conditii?
am cumparat o casa la tara in anul 2001 si tot de atunci platesc si impozitul pe numele meu casa a fost neterminata acum vreau sa o intabulez cum sa fac sa fie la un pret cit mai mic ca nu prea mai am bani fiind pensionar