avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Activitate popa_v

Activitate popa_v

Buna ziua!
Au trecut deja 6 luni de cand nu mi s-a mai facut nici o poprire pe salariu. Vreti sa spuneti ca daca nu se mai plateste nimic timp de 3 ani, dupa vechiul cod de procedura civila, datoria nu se prescrie? Curge in continuare? pana cand?

A treia executare am primit-o dupa noul cod de procedura civila si s-a facut doar o singura plata, nici aceasta nu se prescrie?
Răspuns la discuția Insolventa- declansare faliment

Sunt in procedura de insolventa, pe 28 ale lunii se va deschide procedura de faliment.
Detin un spatiu si un teren gajate la banca. Pe teren este o constructie care nu este gajata bancii.
Intrebare: In momentul falimentului banca isi va extinde gajul si asupra cladirii?





ASTEPTAM SI EU UN RASPUNS AVIZAT!!!

Sunt in procedura de insolventa, pe 28 ale lunii se va deschide procedura de faliment.
Detin un spatiu si un teren gajate la banca. Pe teren este o constructie care nu este gajata bancii.
Intrebare: In momentul falimentului banca isi va extinde gajul si asupra cladirii?
daca tata are loc de munca, da poate beneficia de ccc ptr 1 sau 2ani.
Răspuns la discuția Taxa de mediu
cu ajutorul unui avocat
Discuție Taxa de mediu
buna ziua!
am cumparat prin leasing o masina pe care firma de leasing a inmatriculat,o in 2009 fara sa plateasca taxa deoarece a beneficiat de niste ordonante.
acum, dupa achitare, cand vreau s.o inmatriculez pe numele meu mi se cere achitarea taxei.
cum sa mai platesc taxa daca masina este inmatriculata in 2009?
deja am deschis proces in instanta, ce sanse am sa castig?
multumesc!
multumesc! e bine de stiut
nu s.a facut nici o poprire
aveam, inca mai am cont in banca, cel de salariu.
sper sa se prescrie!
Buna ziua!
Am inteles ca ar fi o reglementare care spune ca in familiile in care un sot este incadrat in munca, celalalt care nu este incadrat, nu are somaj sau vreun alt fel de venit poate incasa Concediul de Crestere a Copilului in valoare de 6 mil chiar daca nu a cotizat in ultimele 12 luni.
Este adevarat?
Multumesc!
Multumesc!
Sunt incadrata in munca si as fi vrut sa profit de faptul ca sunt mai bine platita in concediul de risc maternal decat in CCC.
Buna ziua!
Pot sa beneficiez de concediu de risc maternal dupa terminarea post-natalului si dupa aceea sa intru in Concediul de Crestere a Copilului?
Multumesc!