avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 444 soluții astăzi
Forum Activitate nicutatu

Activitate nicutatu

In cazul in care o societate are contract de comodat pentru sediul social care trebuie reinoint, respectiv se face un act aditional de prelungire pe inca un an, actele trebuie prezentate la Registru? Se platesc taxe pentru asa ceva, in conditiile in care nu se modifica nimic, nici adresa din actul constitutiv? Daca da, care este taxa?
Răspuns la discuția Reglementare urbanistica
Nu te afecteaza faptul ca vecinul vrea sa contruiasca o pensiune. Decat daca are turisti galagiosi :D
Răspuns la discuția Achizitionare apartament in rate
Esti casatorita? Nu se poate face contractul cu banca pe numele sotului tau sau al surorii tale? Banca te cauta in baza de date de la Biroul de Credit doar daca esti titularul creditului.
Răspuns la discuția RCA
:)) ai grija ce postezi, te mai dau astia in judecata. de cazuri cu mesaje pe forumuri inca nu am auzit, dar bloggeri care au postat articole negative si apoi dati in judecata da
Răspuns la discuția Asigurare cu procura
Boldea a scris:

Se poate si fara procura, online e mai simplu.


Sunt de acord. Fara timp pierdut pe drumuri, poti verifica mai usor toate ofertele de la diferiti brokeri etc
Răspuns la discuția Titular asigurare
Aceeasi dilema am avut-o si eu cand am postat o intrebare asemanatoare cu a ta pe la jumatea lui august. Uite ce mi s-a raspuns aici: www.avocatnet.ro/content/for...
Pana la urma am urmat sfaturile lor am contactat un broker, XYasig.ro, mi-am luat RCA pe 6 luni de la. Pana una alta, ma mai gandesc. Vezi ce asigurator alegi, daca inca nu ai aflat despre scandalul unora, poti citi aici: www.avocatnet.ro/content/for...
Buna dimineata,
Am o serie de nedumeriri legate de RCA. Am o dacie veche si permisul din 2010, am cumparat-o de curand pe numele meu. Din pacate dupa ce am cumparat-o am vazut ca pensionarii au reducere la RCA. Ce trebuie sa fac ca s-o trec pe numele unui unchi, pensionar? Trebuie neaparat sa aiba carnet? Care este cea mai ieftina asigurare?