Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare cu procura
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare cu procura

As dori sa fac o procura pentru masina unui membru de familie...iar masina nu are asigurare,,,,poate aceea persoana sa faca asigurare pe baza procurii?
Se poate si fara procura, online e mai simplu.
Orice persoana poate face asigurarea, pe numele proprietarului din CI, fara a fi nevoie de procura.Pentru utilizarea in afara granitei, persoana are nevoie de contract de comodat (nu procura).Procura poate fi destinata rezolvarii unor eventuale daune.
Boldea a scris:

Se poate si fara procura, online e mai simplu.

Sunt de acord. Fara timp pierdut pe drumuri, poti verifica mai usor toate ofertele de la diferiti brokeri etc