Intră în comunitate
avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 801 soluții astăzi
Forum Activitate DlGoe

Activitate DlGoe

Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
ata
@latka Dl Ciobanu are dreptate! O argumentatie ar presupune subtilitati pricepute de putini, ori rolul discutiilor nu este acela de a se adresa doar elitei. Sunt de acord cu majoritatea postarilor dvoastra, excelati prin rigoare, dar acum bateti apa-n piua, e o insaileala fara noima. Nu fiti trist, poate data viitoare!
O metoda este sa apelati la serviciile unui avocat. Medierea e exclusa, ce sa mediati?! A doua metoda nu v-o pot spune, dar o banuiti!
Nu! Dar probele ar putea fi folosite de parchet ca ,,suspiciuni rezonabile", adica e plauzibil ca cei care apar in filmarisa fie autorii.
Veti incheia un contract de comodat cu sotia pt. folosinta autoturismului. ATENTIE! Incheiati-l pe 20/25 de ani, certificatul de inmatriculare va avea acelasi termen de valabilitate cu al contractului de comodat. In certificat veti figura ca UTILIZATOR si veti putea incheia polita RCA pe numele/istoricul dvoastra. P.S. E suficient un contract sub semnatura privata.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
mar
acest răspuns util
star
acest răspuns util
ezitare
@gi-jane2 Am lungit-o destul! Cazul A: Un barbat declara ca este tatal copilului. Dar si alt barbat declara e tatal copilului. Cazul B: mama declara ca nu X e tatal copilului, desi X sustine ca e tatal copilului. Sunteti judecator, cum procedati?
@gi-jane2 Pt. o secunda am crezut ca vorbiti serios, apoi m-am prins ca glumiti! Totusi, va intreb si eu: credeti ca exista vreun jude care ar risca sa declare pe X tatal copilului Y fara certitudinea (99,9% precizie) data de un test de stabilire a paternitatii?! Observatie: probele pt. stabilirea paternitatii se recolteaza de la presupusul tata, de la copil si de la mama.