avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 186 soluții astăzi
Forum Activitate otyci

Activitate otyci

multumesc mult o zi buna
as vrea sa deschid un mic depozit cu mat de constructii si nu stiu ce acte sant necesare daca poate cineva sa ma ajute cu niste lamuriri si in plus daca fac comert cu haine second hande in pete etc am voie sa vind ocazional si de la sediul firmei fara sa fiu nevoit sa deschid un magazin de acest fel?multumesc.
am un srl d si vreau sa stiu cum se pocedeaza la receptia si adaosul comercial pentu vanzare de haine second hand in plus daca folosesc o masina ptr transport in regim de comodat pot sa decontez carburantul pentru deplasarile in piete unde o sa vind?si ultimul lucru daca pot vinde la sediul societati fara sa deschid un magazin.astept un raspuns va multumesc anticipat
ce acte personale i mi trebuie ptr infiintare srl d? multumesc anticipat
as dori sa stiu daca eu ca srlpot colabora cu persoane fizice de exemplu sa inchiriez un autovehicul sau ii pot folosi ca zilieri si pe ce perioada de timp?
Discuție Acte firma
buna ziua am o intrebare in legcu actele necesare pentru un s.r l care a avut activitatea principala de comert si as vrea sa continui in alt domeniu ca activitate de bazain constructii intrebarea este daca am avut trecut si activitate de domeniul constructiilor mai am nevoie sa fac alt certificat de imatriculare si sa fie in loc de s.c '''''''com s.r.l sau sc'''''''constr srl sau ma rog alceva de gen?da ti mi un raspuns multumesc anticipat
buna ziua a si eu o intrebare despre cum se poate rezolva situatia cind cineva are cazier fiscal sau daca acest cazier dupa n ani se expira va rog sa mi raspundeti cum pot rezolva aceasta situatie ......va multumesc anticipat