avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Activitate panadaniela

Activitate panadaniela

Răspuns la discuția pensionare anticipata


Va rog sa ma scuzati dar mai multe prietene m-au rugat sa ma interesez pentru ele si am dat datele mele dar cu ani de vechime diferiti pentru ca nu stiu sa umble pe internet.Va multumesc pentru intelegere,nu o sa va mai deranjez.
Daca am 55 de ani, 36 de ani vechime, 4 ani grupa a doua pot sa ma pensionez anticipat, avand 3 copii.Vreau sa stiu daca pentru pensionare anticipata scade si anul pentru ca am 3 copii.Sunt nascuta pe 26 ianuarie 1960. Va multumesc.
Sunt nascut in 19 iulie 1955,la 1 august 2015 fac 40 de ani si 7 luni vechime, fara armata si doresc sa stiu daca pot iesi la 60 de ani la pensie anticipata partiala si cu cat voi fi penalizat?
Va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Pensionare femei 2014
Multumesc din suflet.
Sunt nascuta in 26-01-1960, Am 34 de ani si 5 luni vechime si 24 de ani grupa a doua.Cand am dreptul de a iesi la pensie?
Sunt nascut la 19 iulie 1955 si m-am angajat la 1 august 1973.In anul 1975 am satisfacut stagiul militar. As dori sa stiu cand pot iesi la pensie fara penalizare?
Va multumesc.


Cu respect Florin Pana
Vasileioana,sunt nascuta pe 28 decembrie 1957 si lucrez din 1 august 1974.Cand pot iesi la pensie fara penalizare, anticipat.
Va multumesc foarte mult.
Cojocarudaniela,sunt nascuta pe 8 aprilie 1960,m-am angajat pe 5 septembrie 1977 si pina in prezent din care 15 ani grupa a doua.As dori sa stiu cand pot iesi la pensie anticipat fara penalizare?
Va multumesc.
Ioanavasile
Sunt nascuta pe28 decembrie 1957,si lucrez din 1 septembrie1975 si doresc sa stiu daca pot iesi la pensie fara penalizare?
Va multumesc.
Răspuns la discuția Pensionare anticipata partiala
Sunt nascuta in 1960 ,luna ianuarie,ziua 26,am 34 ani vechime,din care 13ani grupa a doua.Am 3 copii,Cand pot iesi la pensie ?
Sunt angajata din 4 octombrie 1979, fara intrerupere.

Va multumesc anticipat.

Cu stima Daniela Pana