avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 391 soluții astăzi
Forum Activitate Didi-30

Activitate Didi-30

Răspuns la discuția Discriminare la locul de munca
dar pentru acest lucru trebuie sa trec si pe la discriminare ?
Răspuns la discuția Discriminare la locul de munca
Datorita suprasolicitarilor noului job m-am imbolnavit , am intrat in concediu medical, dupa care am fost data afara.
Se poate considera discriminare faptul ca mi s-a refuzat cererea pentru formarea profesionala ce urma a se facea in firma, chiar daca se stia ca imi era foarte necesara datorita avansarii neplanificate ( avansare care nu am cerut-o eu)?
Răspuns la discuția boala profesionala
Multumesc frumos! Am mai gasit pe informatii legate de mobbing [ link extern ] /
Ce acte sunt necesare pentru a demonstra mobbing-ul de la locul de munca?

Răspuns la discuția boala profesionala
Ce organizatii/ institutii cunoasteti pe drepturile omului si a discriminarii sociale ?
Ce acte sunt necesare pentru a demonstra mobbing-ul de la locul de munca?
Răspuns la discuția daune morale
Se pot face doua procese separate: unul pentru daune morale pentru prejudiciul creat pe termen lung si altul pentru reintegrare ( greseala de procedura)?
Cine imi poate recomanda un avocat ff bun cu experienta multinationala ( in special cu francezii din Romania) in dreptul muncii;sanatatii si securitatii muncii pentru o contestatie pt. daune morale. Multumesc!
Am dreptul sa fac o contestatie la sesizarea de la ITM cu ce masuri ferme au luat si in ce interval de timp se angajeaza sa respectat acest lucru ?