avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Activitate crys75

Activitate crys75

Buna ziua, am un contract de credit la banca Romaneasca care a fost preluata de EximBanck incepand cu 31.12.2022.in urma acestei operatiuni nu ar trebui incheiat un act aditional la contractul de credit accesat cu noul proprietar/entiate, si modificat sin cartea funciara a imobilului.In urma acestei operatiuni am notificat banca despre acest lucru si dansii mi-au raspuns ca nu este obligatoriu.Legile sunt aleatorii pt unii.Multumesc
Neaplicarea legii 153/2017..Lucrez în sistemul de apărare,soldele/salariile de funcții sunt plătite la nivelul lui 2009. Sau dat legi interne cea ce survine tuturor drepturilor, o lege interna nu poate suspendat o lege a guvernului
Bună ziua, am următoarea întrebare,dacă am o decizie definitiva într-un proces,mai pot întreprinde o alta acțiune pe aceeași speță?
Bună ziua, o întrebare, care sunt pașii de urmat pt a se reglementa următoarea situație,, în perioada mai-septembrie 2013 angajatorul nu a plătit asigurările sociale pt condițiile de munca.?
Dar dacă procesul se încheie și nu avem sorti de izbândă ,putem deschide altă actiune fără decedat cu aceleași doleante(recalcularea salariilor).Mulțumesc
Bună ziua suntem 21 de persoane și avem un proces cu MAPN pt recalcularea sondelor,dar am avut o problema, unul dintre colegi s decedat și a cerut judecătorul de caz cerere pt mostenitori(,menționez ca are o fata minora, una majora și o soție cu probleme neuropsihiatrie).Întrebarea este dacă solicitam scoaterea din proces al colegului putem continua actiunea.
Discuție Bursa medicala
Buna ziua, am un copil cu hemofilie tip a cu certificat de handicap grav cu insotitor, m-ar interesa daca poate beneficia de bursa medicala. Mentionez ca este in clasa pregatitoare
Buna ziua. Am un copil cu hemofilie tip A acuta, pina in momentul de fata suntem chemati in fiecare an la reevaluare, pentru incadrare la un grad de handicap ,as dori sa stiu, daca exista vreo lege, in care sa se specifice ca cei cu boala hemofilie pot obtine certifactul de handicap permanent.