avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Activitate ifronea

Activitate ifronea

Răspuns la discuția LA MULTI ANI!
La multi ani!
Răspuns la discuția recuperare taxa mediu
multumesc
Răspuns la discuția recuperare taxa mediu
multumesc de raspuns, cererea sa o fac tot la finante?
buna ziua tuturor!
in 2015 am achitat la cumpararea unui auto din Germania, taxa de mediu (sau ce-o fi fost ea, ca pe chitanta la explicatii apare doar un cod);
in 3.09.2015 am trimis la finante prima cerere de restituire, la care nu am primit raspuns si am refact cererea in 28.11.2015 si nici la asta nu am primit raspuns;
ce pot sa fac in continuare?
Răspuns la discuția ajutor judiciar
multumesc inca o data;
O primavara frumoasa va doresc!
Răspuns la discuția ajutor judiciar
multumesc mult pt raspuns; cererea o depun odata cu deschiderea partajului?
buna ziua tuturor!
intrebarea mea este cum pot sa obtin ajutor judiciar pentru introducerea actiunii de partaj, unde taxa de timbru se calculeaza la valoarea de referinta a imobilulul si este destul de mare iar resurssele materiale sunt aproape inexistente, de aceea trebuie sa apelez la acest drept; multumesc
nu este nevoie sa demonstrati ca ati citit corespondenta folosind parola lui; depuneti plangere la politie imporiva faptuitorului si mentionati in plangere ca stiti de la prietenul sau d-l XXX, ca fostul concubin a facut fapta si acestui prienet a lui ,spuneti-i ca-l veti chema in instanta unde va depune marturie sub riscul sanctionarii penale a marturiei mincinoase.
Răspuns la discuția Materiale publicitare
mulltumesc
buna ziua!
in legatura cu materialele publicitare puse in clanta, in scara blocului sau mai rau lipite in scara blocului cu adezivi care nu se pot indeparta, care este legea care sanctioneaza pe titularii acestor acte de publicitate, fara acotrdul locatarilor, ca eu m-am uitat pe net si tot ce am gasit a fost despre materiale publicitate electorale, cate probabil sunt la moda acum :justcuz: