avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 204 soluții astăzi
Forum Activitate GuiPaulaPaul

Activitate GuiPaulaPaul

Răspuns la discuția Semnare condică de prezență

Mulțumesc ! Și un articol de lege ?
Cornel Vasile a scris:

Atunci condica se semnează ca si cum nu ar fi fost pandemie.

Răspuns la discuția Semnare condică de prezență

Da
Cornel Vasile a scris:

Ati lucrat in timpul pandemiei ?

Cum se semnează condica de prezență pe timpul pandemiei ?
Când se vor putea depune proiectele de fianantare nerambursabila pentru utilaje de construcții ?
Răspuns la discuția Deducere copii salariu
DAR PENTRU COPII MAJORI CARE SUNT STUDENTI ? BENEFICIAZA AMBII PARINTI ?
Beneficiaza ambii parinti de deducere pentru copiii minori? In baza carei legi?
Cum se procedeaza in cazul in care la concursul pentru ocuparea unui post nu se respecta bibliografia prevazuta in anunt? ( Se dau intrebari in plus fata de bibliografia prezentata)
Discuție preaviz
pt o persoana care ocupa functia de muncitor I din compartimentul nedidactic de la o scoala, cu cate zile inainte trebuie sa-si depuna preavizul......zile lucratoare sau calendaristice ?


Multumesc anticipat!!!
Răspuns la discuția Licitatie pasune
Multumesc !
Va rog sa ma ajutati:
- pana in anul 2015 Asoc Crescatorilor de Bovine din comuna noastra beneficia de subventia pe pasunea comunala, iar noi crescatorii de bovine nu plateam impozit la Primarie caci platea asociatia din subventii.
- in 2016 am depus cerere pe ntru pasune si ne-a fost distribuita suprafata de 1 ha/cap bovina, pt 1 an, pt care am platit 200 de lei/ha si am depus cerere la Apia pt subentie la pasune.
-am inteles ca in 2017 se va licita. Nu stiu nimic despre licitatii va rog sa-mi spuneti cum se procedeaza ca sa stiu si eu cat de cat...........ce legi sunt in vigoare legate de acordarea pasunilor crescatorilor de bovine si cam la c pret se liciteaza .......???


Multumesc anticipat !!!